Віктор Олександрович Сідяк: біографія

Віктор Олександрович Сідяк біографія, фото, розповіді - видатний радянський спортсмен, шабліст, чотириразовий Олімпійський чемпіон, 11-кратний чемпіон світу, триразовий володар Кубка світу, 15-кратний - Кубка Європейських чемпіонів
-

Входить до числа 6 спортсменів, яким вдалося завоювати олімпійське золото на 4 і більше Олімпіадах поспіль. Крім нього це вдавалося: британському весляру Стівену Редгрейв, американським легкоатлетам Альфреду Ортеру та Карлу Льюїсу, датському яхтсменів Паулю Ельвстрему і шведському весляру на байдарці Герту Фредрікссон.

Народився в 1943 році в робітничій сім'ї в місті Анжеро-Судженськ Кемеровської області, через кілька років родина перебралася до Донецька. У 15-річному віці під впливом творів Олександра Дюма про трьох мушкетерів, записався в фехтувальну секцію. Після закінчення школи хотів вступити в інститут фізкультури, проте батько, інженер наполіг на політехнічному інституті. Навчання у ВНЗ поєднував з постійними тренуваннями, швидко прогресував як спортсмен і вже в середині 1960-х був членом збірної команди Української РСР, користувався репутацією незручного для суперників праворукого шаблісти робить в поєдинку упор на атакуючі дії. У 1968 році був включений в національну збірну СРСР, яка на Олімпійських іграх в Мехіко вперше виграла золоті медалі в командній першості. Чотири роки по тому на іграх в Мюнхені Віктор Сідяк став першим радянським шаблістів, виграв золоту медаль в особистому турнірі, додавши до цього срібло в командних змаганнях. На Олімпіаді 1976 золоту медаль в особистій першості знову завоював радянський спортсмен - цього разу Віктор Кровопусков, Сідяк на цих іграх завоював в особистій першості бронзу. А в командному турнірі радянські шаблісти взяли золото. В останній раз у віці 37 років спортсмен виступив на Олімпіаді-80 у Москві і знову завоював золото в командному турнірі. Завершивши кар'єру став тренером, потім перекваліфікувався у спортивного функціонера, зараз є генеральним секретарем Асоціації професійного боксу Білорусії.