Катаріна Среботнік біографія, фото, розповіді - словенська професійна тенісистка, яка проживає в Об'єднаних Арабських Еміратах
-

словенська професійна тенісистка, яка проживає в Об'єднаних Арабських Еміратах

Професійна кар'єра

Початок кар'єри

У 14 років Катаріна Среботнік виграла престижний юніорський турнір Orange Bowl. Вже в 1995 році вона взяла участь у своїх перших професійних турнірах, а на наступний рік виграла турнір ITF в Ісмаїлії (Єгипет) і в одиночному, і в парному розряді. У 2007 році вона виграла ще три турніри ITF в парному розряді і один - в одиночному. У 17 років вона стала переможницею Уїмблдонського турніру серед дівчат 1998 року і дійшла до фіналу Відкритого чемпіонату США в тому ж році. Среботнік закінчила 2007 і 2008 рік на другому місці в рейтингу дівчат. У квітні 1998 року вона виграла і свій перший турнір WTA в Макарський, в парі з Тіною Кріжан. Словенська пара дійшла до другого кола на Відкритому чемпіонаті Франції і на Уїмблдоні, обидва рази програвши посіяним першими суперницям, а потім дійшла до фіналу турніру WTA в Маріа-Ланковіц (Австрія).

Через рік прийшла перша перемога в одиночному розряді, в Оейраш (Португалія), після якої Среботнік увійшла до числа ста кращих тенісисток світу в одиночному розряді. Після цього був завойований перший титул у турнірах Великого шолома - разом з Пітом Норвалом (ПАР) вона виграла Відкритий чемпіонат Франції в змішаному парному розряді. Черговим успіхом став вихід у півфінал на Уїмблдоні в парі з Лізель Хорн, а після перемоги в Палермо (знову з Кріжан) Ката увійшла в сотню кращих і в парному розряді.

Хоча успіх в одиночному розряді розвинути не вдалося, і на наступний рік Среботнік вибула із сотні найсильніших, в парах вона знову перемогла в Оейраш і ще тричі грала у фіналах турнірів в Боле, Токіо і Паттаї. На Олімпіаді в Сіднеї їх з Кріжан відразу вибили з боротьби Олена Ліховцева та Анастасія Мискіна, а на турнірах Великого шолома вони не проходили далі другого кола, але місце в сотні за собою Среботнік зберегла і навіть перемістилася до числа п'ятдесяти найсильніших. У 2001 році Среботнік і Кріжан знову обмежилися виграшем одного турніру, але ще двічі грали у фіналах, у тому числі на турнірі I категорії у Торонто, а також у чвертьфіналі Відкритого чемпіонату США, і в кінці сезону взяли участь у підсумковому турнірі WTA-туру. В одиночному розряді Катаріні вдалося повернутися до сотні найсильніших, вигравши турнір ITF в Лексінгтоні і дійшовши до другого кола на двох турнірах Великого шолома.

2002-2005

У 2002 році в Акапулько Среботнік виграла другий в кар'єрі турнір WTA і дійшла до фіналу в Боготі. До Відкритого чемпіонату Франції вона увійшла в топ-50 в одиночному розряді, а в самому Парижі дійшла до четвертого кола - результат, який їй в одиночному розряді на турнірах Великого шолома підкориться ще тільки двічі. Хоча в парах їй не вдалося подовжити список своїх титулів, вони з Кріжан двічі грали у фіналах турнірів, на Уїмблдоні в третьому колі перемогли посіяних шостими Роберту Вінчі і Сандрін Тестю і другий рік поспіль забезпечили собі участь у підсумковому турнірі сезону. Найбільш значного успіху Катаріна досягла в міксті, вийшовши з Бобом Брайаном у фінал Відкритого чемпіонату США. Вона була також визнана найкориснішим гравцем професійної тенісної ліги World TeamTennis, де виступала за клуб «New York Hamptons». У 2003 році, знову з Брайаном, вона виграла цей турнір, завоювавши другий титул Великого шолома в кар'єрі. У жіночому парному розряді вона знову виграла один турнір, в Боготі з Осой Свенссон, а в одиночному - дійшла до фіналу в Палермо. І там, і там вона зберегла місце в числі 50 найсильніших за підсумками сезону. Вона також дійшла зі збірною Словенії до чвертьфіналу Кубка Федерації - вище досягнення в історії збірної.