Меттью Стівенс: биография

Чемпіонат світу став невеликим втіхою для валлійця. Там в першому матчі він легко обіграв свого суперника Джо Делені, 10:2. Другий матч був складніший: він зустрівся з молодим, але перспективним північноірландців Марком Алленом, і тут про абсолютну перевагу Стівенса мови бути не могло. Тим не менш, він виграв і у нього з рахунком 13:9. У чвертьфіналі він знов зустрівся з Шоном Мерфі. Меттью був цілком готовий поквитатися за поразку у фіналі позаминулого ЧС, проте у вирішальному фреймі його суперник знову виявився сильнішим. Двадцяте місце у світовому рейтингу - ось що отримав валлієць за підсумками того сезону.

У 2007-му році в розклад турнірів був включений Шанхай Мастерс 2007. Меттью просто зобов'язаний був провести це змагання на високому рівні, інакше він би відкотився в низи попереднього рейтингу. І він впорався зі своїм завданням: в 1 / 16 фіналу валлієць показав чудовий снукер проти Нілу Робертсона, і виграв матч без єдиної втрати - 5:0. Потім Стівенс зіграв зі Стівеном Магуайром, і тут перемога залишилася за Метью. У 1 / 4 йому знову протистояв Райан Дей, але взяти в нього реванш Стівенсу не вдалося: він програв в останній партії. Однак сам по собі це був непоганий результат.

А ось на Гран-прі такого успіху Меттью не домігся, навпаки, він не зміг вийти зі своєї досить легкою групи. З трьома перемогами і двома поразками він залишився на третьому місці, пропустивши вперед Лю Суна з Китаю за різницею виграних і втрачених фреймів. Хоча ця поразка ще можна було зрозуміти, адже там Стівенс програвав снукерістам з мейн-туру. Але те, що трапилося на кубку Північної Ірландії, що не піддається ніякому поясненню.

У дебютному матчі валлійцю протистояв гравець не те щоб кваліфай, але взагалі не має професійної ліцензії. По суті, Меттью грав з аматором. Його противник - Мартін Гоулд - також прекрасно розумів різницю в їхньому класі, і тому, як він потім сказав, «сподівався виграти хоча б один кадр і більше не мучитися». І дійсно, початок зустрічі залишилася цілком за Метью. Він повів у рахунку - 3:0, йому залишалося лише виграти дві партії у Гоулда, і з цим були згодні всі, крім, мабуть, самого Мартіна. Він зумів зробити неймовірне для його рівня гри - зрівняв рахунок, а потім і довів справу до контрове. В останній партії Стівенс сильно нервував, а Гоулд не упускав своїх шансів, і, як підсумок, його перемога, 5:4, стала головною новиною ігрового дня.

Далі, на чемпіонаті Великобританії він навіть не зумів подолати кваліфікацію , а на Welsh Open в 1 / 32 валлієць поступився Тяню Пенфей, 4:5. Те ж саме відбулося і в Китаї: у першому колі Меттью програв Дею з рахунком 3:5. Чемпіонат світу був останньою надією для Стівенса повернутися в топ-16. Там він спочатку переміг у кваліфікаційному раунді гравця, за походженням з Ямайки, Рорі Маклауда з рахунком 10:5. Його снукер вражав, і здавалося, він зможе подолати наступний етап, якщо б не його суперник, Джон Хіггінс, який на той момент був чинним чемпіоном і номером один у рейтингу. Не виграв він і цього разу: Меттью пручався тільки до рахунку 4:4, а потім просто не витримав напору гри Джона. У результаті він програв шотландцеві, 5:10. Правда, варто відзначити, що в одній з партій Стівенс йшов на 147, і на шляху до максимуму в нього навіть падав випадковий чорний. Але він так і не досяг своєї мети. Його серія обірвалося за рахунку 112. Хоча було очевидним, що сезон валлієць провів не кращим чином, він все ж піднявся у світовому рейтингу до сімнадцятого місця.