Саманта Стосур Джейн: биография

Потім був візит до Харкова на матч Кубка Федерації проти збірної України. Команда хозяяк, ослаблена травмою Катерини Бондаренко і не найкращою спортивною формою її сестри Олени не змогла нічого вдіяти проти команди гостей - 0-5 (і 2 перемоги Сем).

Переможна серія Саманти перервалася на наступному турнірі в Штуттгарті - відносно легко пройшовши до фіналу (Бартолі, Дулгеру, Лі та Лапущенкова взяли у Стосур на всіх лише 1 сет), австралійка поступається там набирає хід Жюстін Енен - ??4-6, 6-2, 1-6. У рейтингу Стосур вперше піднялася на восьме місце.

Потім був турнір у Мадриді - Стосур доходить до чвертьфіналу (пройшовши Дулко і Мартінес Санчес), де поступається Вінус Вільямс - 3-6 3-6. Напередодні Roland Garros піднімається на 7-й рядок у рейтингу.

На паризькому турнірі Великого шолома Сем вдалося майже неможливе - у четвертому колі вона змогла обіграти Жюстін Енен, яка не знала поразок на цьому турнірі 24 матчі (з 2004 року), після цього австралійка обігрує Серену Вільямс і Олену Янковіч і виходить у свій перший фінал на турнірах Великого шолома. Досвід виявився невдалим - зробивши безліч необов'язкових помилок Стосур так і не змогла підлаштуватися під гру Франчески Ск'явоне.

Напередодні Вімблдону Саманта наголошується в півфіналі прем'єр-турніру в Істбурне, де поступається відкриття турніру Катерині Макарової. У одиночному рейтингу піднімається на шостий рядок.

На самому Уїмблдоні Саманта Стосур поступилася в першому колі, програвши естонської тенісистці Кайе Канепі, яка пробилася в основну сітку турніру через кваліфікацію.

Повернення в професійний тур пройшло наприкінці липня - на змаганнях у Стенфорді. Саманта не без праці доходить до півфіналу, де поступається майбутній переможниці турніру Вікторії Азаренко.

Потім Сем доходить до чвертьфіналу в Сан-Дієго, де поступається італійці Флавії Пеннетті з рахунком 4:6, 3:6. Після матчу вона скаржилася на біль у руці. Після додаткового обстеження Стосур відмовилася від планів участі у двох турнірах категоріїPremier 5у серпні.

На US Open Саманта виграла кілька непростих матчів і, в підсумку, дісталася до чвертьфіналу, де в трьох сетах поступилася майбутній переможниці турніру Кім Клійстерс.

Наприкінці сезону Саманта дійшла до півфіналу підсумкового турніру в Досі, обігравши по ходу діючу першу ракетку світу Каролін Возняцкі і свою кривдницю по фіналу Roland Garros Франческу Скьявоне. Перервала шлях австралійки на турнірі майбутня переможниця турніру - бельгійка Кім Клійстерс.

Рік Стосур завершує на 6-му рядку.

Саманта Стосур у Кубку Федерації

Стосур вперше удостоїлася права зіграти за збірну у розіграші 2003 року: в матчі за право залишитися у світовій групі зі збірною Колумбії вона відкрила зустріч грою з лідером гостей - Фабіола Зулуагой. Перший досвід виявився невдалим - поразка в трьох сетах.

Однак з тих пір майже щорічно, крім 2008 року, Саманта залучається до збірної. За цей час проведено 32 матчі (25 перемоги і 7 поразок, всі - в одиночному розряді). В даний час безпрограшна серія Сем в турнірі складає вже 12 матчів.

Виступи на турнірах

• Чотириразова переможниця турнірів Великого Шолома (2 - у парі та 2 - в міксті).
  • Переможниця 24 турнірів WTA (з них тільки 2 - в одиночному розряді).
  • півфіналістка Ролан Гарроса-2009 в одиночному розряді.