Уільям Тейтем: биография

У 1932 році Тілден не зумів захистити титул чемпіона США серед професіоналів, програвши Кожелугу в півфіналі. На чемпіонаті світу серед професіоналів у Берліні він зайняв друге місце в круговому турнірі, пропустивши вперед француза Мартіна Пла. Після невиразних виступів в 1933 році, Тілден повернувся в гарну форму на наступний рік. Він пропустив чемпіонат США, але виграв декілька менш престижних турнірів у США, два престижні турніру у Франції, включаючи чемпіонат Франції серед професіоналів на стадіоні Ролан Гаррос, де він взяв у фіналі верх над Пла, і турнір в Англії. У цілому краще за нього на цей рік виступали лише молодші Нусляйн і Елсуорт Вайнз.

У 1935 році Тілден засновує Кубок Боннарделя - професійний аналог Кубка Девіса. У червні у фіналі, що проходив у Нью-Йорку, американці (сам Тілден і Брюс Барнс) програли французам 1-4. У липні він поступився Вайнзу у фіналі Міжнародного чемпіонату Великобританії серед професіоналів у Саутпорте і разом з ним виграв цей турнір в парному розряді. У вересні він виграв другий у кар'єрі чемпіонат США серед професіоналів, перемігши у фіналі Кожелуга.

Тілден продовжував виступати у професійному турі до початку війни, хоча вже не домагався великих успіхів. У роки Другої світової війни він з групою тенісистів грав показові матчі для солдатів на військових базах і поранених у шпиталях. Після закінчення війни він брав активну участь у створенні Асоціації професійних тенісистів (англ.Professional Tennis Players Association, PTPA), попередниці АТР. Хоча йому вже було 53 роки, в професійних турнірах він все ще домагався успіхів, доходячи до чверть-та півфіналів, а в 1945 році навіть виграв з Вінсентом Річардсом чемпіонат США серед професіоналів у парному розряді.

Стиль гри

На ранньому етапі кар'єри головною зброєю Тілдена були потужна подача і укорочені удари. На початку 1920-х років він до досконалості відпрацював бекхенд, що зробило його впродовж ряду років практично непереможним. Високий і довгорукий Тілден, прозваний за свій зріст Великим Біллом, навіть граючи легшою, ніж у супротивників, ракеткою, наносив нею гарматні удари: швидкість польоту м'яча після його подачі перевищувала 240 кілометрів на годину. Сучасники часто згадували його легендарну витривалість на корті і здатність відіграватися, навіть поступаючись 2-0 по сетах.