-

більш відомий як Майкл Томас

Кар'єра

Арсенал

Томас є вихованцем «Арсеналу». Він підписав професійний контракт з клубом в 1984 році, але дебютував лише в 1987 році, встигнувши до того часу побувати в оренді в «Портсмуті». Його зоряний час трапився в доданий час зустрічі останнього туру в сезоні 1988/1989 проти «Ліверпуля» на «Енфілді» (2:0). Завдяки цьому м'ячу, «Арсенал» і «Ліверпуль» закінчили той сезон не лише з однаковою кількістю очок - 76, але і з однаковою різницею забитих і пропущених м'ячів +37. Лише завдяки більшій сумі забитих в чемпіонаті м'ячів: 73 проти 65, «Арсенал» опинився на першому місці, вперше за 18 років ставши чемпіоном країни.

Ліверпуль

У 1991 році, посварившись з тренером свого клубу Джорджем Гремом Майкл за півтора мільйона фунтів перейшов до «Ліверпуля». Він дебютував 18 грудня, через два дні після підписання контракту, в матчі проти «Тоттенхем Хотспур» на «Уайт Харт Лейн» (2:1), вийшовши на заміну Яну Мельбю. А 18 січня 1992 року в матчі проти «Олдхем Атлетик» (3:2) Томас забив свій перший гол за новий клуб. Крім нього м'ячами у цій зустрічі також відзначилися Стів Макманаман і Дін Сондерс. Перший сезон Майкла в команді завершився перемогою над «Сандерлендом» на «Уемблі» у фіналі Кубка Англії. Перший тайм закінчився без забитих голів, а на самому початку другого тайму Томас забив гол з «фірмовою» передачі Стіва Макманаман. Ще один м'яч забив Іан Раш, і «Ліверпуль» переміг з рахунком 2:0.

Незважаючи на хороший перший сезон, незабаром Томас став гравцем заміни, якому доводилося підміняти таких футболістів, як Джеймі Реднапп і Джон Барнс, до того моменту грав у центрі півзахисту. Виною всьому травми, які стали турбувати Томаса. У 1995 році Майкл з лавки запасних спостерігав за фіналом Кубка ліги, в якому два голи Макманаман принесли перемогу «червоним», а рік потому Томас всього на п'ять хвилин з'явився у фінальному матчі Кубка Англії проти «Манчестер Юнайтед» - він вийшов на заміну Робу Джонсу на 85-й хвилині, але не зміг перешкодити принциповим суперникам «Ліверпуля» виграти цей матч з рахунком 1:0.

Завершення кар'єри

У лютому 1998 року Майкл відправився в оренду в «Мідлсбро», за який провів 10 матчів, а повернувшись назад виявив, що головний тренер «червоних» Рой Еванс віддає перевагу над ним у центрі захисту Ейвінд Леонардсена і Денні Мерфі. Влітку того ж року Томас прийняв рішення залишити команду і перейшов до португальської «Бенфіки», яку на той момент тренував Грем Сунесс - людина, колись запросив Майкла в «Ліверпуль». Однак після від'їзду Сунесса назад в Англію Томас опинився в резервах португальського клубу, а тому в 2000 році він повернувся на батьківщину. Влітку 2000 року він перейшов в «Вімблдон», але всього через рік прийняв рішення про завершення кар'єри.

Після завершення кар'єри

В даний час Томасу належить охоронне агентство. Час від часу він бере участь у матчах ветеранів у складі команди легенд «Ліверпуля».

Досягнення

Арсенал

Ліверпуль

Мідлсбро

• Чемпіон Першого дивізіону(другий рівень)(1998)

Цікаві факти

Майкл Томас зайняв 83 місце в списку «100 гравців, які потрясли Коп »(англ.100 Players Who Shook The Kop), складеному за результатами голосування серед понад 110 тисяч уболівальників« Ліверпуля », проведеного офіційним сайтом клубу.