Джон Шарль Брайан Барнс: биография

У 1992 році Барнс страждав від травм, через які , в кінцевому рахунку, він втратив свою швидкість і темп. У середині 90-х, Барнс відчував, що близький до завершення кар'єри футболіста, через що він прагнув виграти трофей з національною командою. У 1994-му «Ліверпуль» очолив Рой Еванс.

«Ліверпуль» виграв кубок англійської Ліги в 1995 році, зайняв третє місце в англійській Прем'єр-лізі і програв фінал Кубка Англії в матчі з «Манчестер Юнайтед». Барнс грав на позиції опорного півзахисника, де він, Реднапп і Макманаман будуватимуть незліченну кількість атак на ворота суперника. У сезоні 1995/96 Барнс грав з капітанською пов'язкою у відсутності Іана Раша, який втратив місце в основі після приходу в команду Стена Коллімора. Потім Раш і зовсім був проданий в «Лідс Юнайтед», і тоді Барнс став повноправним капітаном команди.

13 серпня 1997, після 407 ігор і 108 голів, Барнс прийняв рішення покинути «Енфілд» на правах вільного агента. Він пропустив лише три матчі Прем'єр-ліги в своєму останньому сезоні і забив чотири голи. «Ліверпуль» закінчив сезон на четвертому місці.

«Ньюкасл Юнайтед»

Барнс був запрошений до складу «сорок» колишнім наставником «Ліверпуля» Кенні Далгліш. «Ньюкасл», що зайняв у минулому сезоні друге місце в АПЛ, провів жахливий сезон у Прем'єр-лізі, результатом якого було тринадцяте місце «Ньюкасла». Але, тим не менш, команда зуміла дійти до фіналу кубка Англії, де програла «Арсеналу» 0:2.

«Чарльтон Атлетік»

У сезоні 1998/99 Барнса підписав «Чарльтон Атлетік », який тільки що пробився в Прем'єр-лігу. Проте, за підсумками сезону утриматися у вищому дивізіоні команда не зуміла, а Джон Барнс оголосив про завершення кар'єри футболіста.

У загальній складності, Барнс зіграв у 754 матчах і забив 198 голів, погравши в чотирьох різних клубах.

Барнс народився і жив в Ямайці до 13 років, але зі своєю сім'єю переїхав до Англії і грав згодом за англійську національну команду. Дебютував за збірну Англії Джон Барнс під керівництвом Боббі Робсона 28 травня 1983, коли він вийшов на заміну у другому таймі, замінивши Лютера Блайсетта. Англійці грали проти збірної Північної Ірландії в рамках Домашнього чемпіонату Великобританії, на стадіоні «Віндзор Парк» у місті Белфасті. Барнс і Блайсетт були першими чорношкірими футболістами в збірній Англії.

10 червня 1984 Барнс забив неймовірний гол у ворота збірної Бразилії, обійшовши всю оборону суперника. Це був товариський матч на стадіоні Маракана в Ріо-де-Жанейро.

Боббі Робсон не використав Барнса на ЧС-1986 до стадії чвертьфіналу з Аргентиною. Аргентинці вели 2:0 після двох легендарних голів Дієго Марадони за 15 хвилин до кінця матчу. Гарі Лінекер тоді забив один м'яч, проте на другий гол сил у англійців не вистачило і вони покинули турнір. Після ЧС-1986 Барнс також зголосився на Євро-88, де англійська збірна не набрала жодного очка в своїй групі, і ЧС-90, в якому англійці оступилися на стадії півфіналу. Однак ще в матчі 1 / 8 фіналу з бельгійцями він отримав травму паху, незабаром після помилково скасованого голи Барнса.