Джон Уолтер Бердслі Тьюксбері: біографія

Джон Уолтер Бердслі Тьюксбері біографія, фото, розповіді - американський легкоатлет, дворазовий чемпіон і триразовий призер літніх Олімпійських ігор 1900
-

американський легкоатлет, дворазовий чемпіон і триразовий призер літніх Олімпійських ігор 1900

Біографія і досягнення

Тьюксбері народився в Ешлі, Пенсільванія. Навчався в Пенсильванському університеті на стоматолога. Бігаючи за університетську збірну, став переможцем у чемпіонатах Межколледжной асоціації американських легкоатлетів-любителів в бігу на 100 і 200 [м в 1898 і 1899 роках.

Після закінчення університету Тьюксбері взяв участь у літніх Олімпійських іграх 1900 в Парижі. Він змагався в п'яти видах змагань і в кожному з них виграв медаль.

Спочатку 14 липня Тьюксбері змагався в бігу на 100 м. Він виграв перший раунд і півфінал, але у фіналі посів друге місце, поступившись своєму співвітчизникові Френку Джарвіс і отримавши срібну медаль. У той же день він почав змагання в бігу на 400 м з бар'єрами. Тьюксбері виграв півфінал, а на наступний день, 15 липня, виграв фінал, поліпшивши при цьому Олімпійський рекорд на 3,4 секунди.

Також 15 липня він змагався в бігу на 60 м. Він став кращим у півфіналі, але в заключній гонці поступився Елвіну Кренцлайну.

16 липня Тьюксбері почав вже своє четверте змагання, на цей раз в бігу н 200 м з бар'єрами. Він посів друге місце в півфіналі, поступившись індійцеві Норману Прічард, але пройшов у фінальний забіг, в якому посів третє місце.

Його останнє змагання - біг на 200 м - пройшло 22 липня. У півфінальній гонці він став другим, поступившись австралійцю Стенлі Роулі, але у фіналі став чемпіоном з результатом 22,2 с.

Після цих Ігор Тьюксбері відійшов від спорту і відкрив приватну стоматологічну клініку в Тунханнок, Пенсільванія. Помер там же у віці 92 років.

У 1996 році він був включений в Американський легкоатлетичний зал слави.