Рубенс Баррікелло Гонсалвес: биография

Третій рік у «Стюарті» виявився набагато вдаліше: машина Stewart SF-березні 1999 виявилася значно швидше за своїх попередників і боролася майже на рівних з лідерами. Рубенс лідирував в Бразилії і завоював поул-позішн на трасі Маньї-Кур. Треті місця на трасах Імола і Нюрбургрінг дозволили йому зайняти сьоме місце за підсумками сезону.

2000-2005: Ferrari

Протягом 1999 року в команді «Феррарі» назрів конфлікт між борються за чемпіонський титул Едді Ірвайном та керівництвом команди, які бажали бачити його помічником Шумахера. Ще до кінця сезону Ірвайн підписав контракт зі «Stewart» (точніше, його наступником Jaguar Racing) на 2000 рік. Незабаром Барікелло надійшла пропозиція зайняти місце ірландця у складі Ferrari, яке він прийняв.

Хоча у свій перший сезон за італійську команду Рубенс поступався Міхаелю Шумахеру, він успішно набирав очки і регулярно фінішував на подіумі, ставши одним з лідерів чемпіонату . На Хоккенхаймі в Німеччині Баррікелло отримав свою першу в кар'єрі перемогу, вражаюче прорвавшись з вісімнадцятого місця на старті. Коли пішов дощ, Рубенс залишився на «Слік», незважаючи на те, що весь пелетон почав міняти гуму. Дощ пройшов тільки над повільними поворотами на стадіоні, залишивши сухими довгі лісові прямі, що і дозволило Рубенсу досягти успіху. Сезон бразилець закінчив четвертим в загальному заліку. На наступний рік Барікелло не здобув перемог, однак нерідко стартував з поул-позишн. Рубенс до кінця чемпіонату боровся з Девідом Култхардом з «Макларена» за титул віце-чемпіона, але у результаті залишився третім.

У цей час стала очевидною політика, що проводиться керівництвом «Феррарі» щодо своїх гонщиків, так звана «командна тактика», згідно з якою напарник Шумахера повинен був у всьому допомагати лідеру команди. На Гран-прі Австрії 2001 незадовго до фінішу Баррікелло пропустив Шумахера на друге місце, дозволяючи Міхаелю набрати потрібні для чемпіонату окуляри. На наступний рік ситуація повторилася. Незадовго до фінішу у все тій же Австрії, лідирував Рубенс отримав з боксів наказ пропустити йшов другим Шумахера. Барікелло загальмував прямо перед фінішною рисою, дозволяючи Шумахеру проїхати повз і виграти гонку. На подіумі Міхаель демонстративно звів свого напарника на першу сходинку п'єдесталу, визнаючи його фактичну перемогу.

Цей інцидент викликав вкрай різку критику в ЗМІ, спрямовану в першу чергу проти Жана Тодта і Росса Брауна, керівників «Ferrari». FIA, розглянувши скарги, відмовилася переглянути результати перегонів. Гонщики і команда були тільки піддані штрафу, причому не за «командну тактику» а за дії на подіумі. Проте саме цей інцидент призвів до змін у правилах, що забороняє віддавати подібні накази гонщикам. Шумахер, чий імідж постраждав від цієї події, в кінці сезону «віддав борг» Рубенса, пропустивши його на фініші гран-прі США. Три поула, чотири перемоги, а також 10 фінішів на подіумі дозволили бразильцеві зайняти друге місце в чемпіонаті пілотів.

Чемпіонат 2003 склався для «Феррарі» складніше після ряду змін в правилах. Незважаючи на дві перемоги, Барікелло не зміг повторити свій результат минулого року і став четвертим. Однак 2004 рік пройшов при повному лідерство «Феррарі», дозволивши Баррікелло знову стати віце-чемпіоном з чотирма поул і двома перемогами, у тому числі в першому в історії Формули-1 Гран-Прі Китаю. У 2005 «Феррарі» були не такі сильні. Друге місце в Мельбурні - кращий результат за сезон для бразильця, який закінчив рік тільки восьмим.