Джиммі Уайт: биография

Потім був не менш цікавий фінал чемпіонату світу, перший фінал Джиммі з шести. Його суперником знову став прославлений Стів Девіс. Першу частину Девіс розгромно виграв, 12:4, і здавалося, питання про чемпіона закритий, але Уайт зумів по ходу дії скоротити відставання до мінімуму - спочатку 11:13, а потім 16:17. Невідомо, що ж, зрештою, завадило йому перемогти в тому матчі. Можливо, у Стіва були сильнішими нерви, а можливо, Девіс просто на той момент виявився сильнішим. Так чи інакше, кубок чемпіона отримав Стів Девіс.

• Удари Джиммі Уайта на Masters 1984 відео
  • Фінал чемпіонату світу 1984 частина 2 відео
  • Фінал чемпіонату світу 1984 частина 1 відео

Джиммі почав наступний рік сьомим у рейтингу. Непоганий старт позначився черговим фіналом на Scottish Masters, але там знову він не зміг перемогти Девіса. Також англієць взяв участь у фіналах World Doubles (в парі з Алексом Хіггінсом), Carlsberg Challenge і Benson and Hedges Irish Masters, але на відміну від невдалого Scottish ці турніри він виграв. На світовій першості Джиммі дійшов до стадії 1 / 4, по шляху обігравши Мео, 13:11, проте програв Ноулзом, 10:13.

Розквіт (1985-1995 рр.).

Сезон 1985/86 став для англійця одним з кращих. Він побував на головних стадіях Scottish Masters і Goya Matchroom Trophy. Крім того, Джиммі потрапив до півфіналу Чемпіонату Великобританії, він також захистив свої титули на Carlsberg Challenge і Irish Masters і виграв запрошення турнір Pot Black Cup. Все йшло начебто добре, але Уайт все ще залишався без рейтингового титулу, і тому виграш Mercantile Credit Classic викликав бурхливу радість як серед вболівальників Джиммі, так і в самого переможця. А на ЧС він знову зупинився на стадії 1 / 4, і знову його обіграв Стів Девіс.

Успішним виявився і наступний рік. Джиммі завоював два рейтингові турніру і знову вийшов у фінал Mercantile Credit Classic, але не зумів протистояти Девісу і програв у контрове партії. На ЧС-1987 він вже в четвертий раз зустрівся зі Стівом, цього разу півфіналі, але і тут поступився, причому без фактично без особливої ??боротьби - 11:16. Однак саме після цього сезону він почав вигравати все більше і більше рейтингових змагань. І хоча в наступному році Уайт залишився без перемог, черговий півфінал у Крусибль втримав його на другому місці в рейтингу. А недолік виграшів Джиммі заповнив, хоч і не повністю, в сезоні 1988/89. Стартовий фінал на Fidelity Unit Trusts International був ніби як непоганим результатом, але програв Джиммі Стіву Девісу, і ця поразка, здавалося, остаточно поставило хрест його надіям на перше місце в рейтингу. Однак Уайт все-таки поквитався зі своїм суперником у фіналі Canadian Masters, розгромно вигравши, 9:4. Він також переміг на нерейтингових Hong Kong Masters. На чемпіонаті світу англійцеві попалася не найважча сітка, проте вже у чвертьфіналі він оступився на Джона Перрот. Незважаючи на дві перемоги і один фінал Джиммі все ж опустився на одну позицію в світовій класифікації.

Наступний сезон став одним із самих бляклих і невиразних (особливо для гравця класу Джиммі Уайта). З приблизно п'ятнадцяти турнірів успіху Уайт домігся лише на World Matchplay. Маленьким втіхою став другий фінал на першості світу, особливо якщо врахувати, що в 1/2-й він вибив з боротьби Девіса, 16:14. Проте у фіналі Джиммі не зміг подолати опір молодого, але сильного Стівена Хендрі. Як це не парадоксально, за підсумками сезону Джиммі піднявся з 4-ї позиції до 3-їй у табелі про ранги.