Мелані Уден біографія, фото, розповіді - американська тенісистка французького походження

Батьків Мелані звуть Джон і Леслі. В американки є дві сестри - Кетрін (близнюк) і Христина.

Улюблений удар - форхенд, улюблене покриття - хард.

Улюблені турніри - US Open, Чарлстон.

Спортивна кар'єра

Початок

• У листопаді 2006 року дебютувала в основних сітках на одиночних турнірах ITF на змаганнях у Лоренсвілле, США (отримавшиwildcard- до цього двічі оступалися в кваліфікацій з тенісисткою з четвертої сотні рейтингу). Тут же здобуто і перша перемога - переграли триста п'ятьдесят третя ракетка світу Ліга Декмейере.
  • Липень - на турнірі в Лексінгтоні вдається дійти відразу до двох фіналів - одиночне змагання було виграно.
  • серпня 2007 року - перша перемога над гравцем Top200 - у першому колі кваліфікації до US Open переграли 152-а ракетка світу Аюмі Моріта.
  • Жовтень - дебют в основній сітці турніру WTA у Квебеку. Перша перемога над гравцем Top30 - на старті турніру переграли 26-а ракетка світу Сібіль Баммер.
  • Лютий 2008 року - перший фінал на турнірах ITF - у Форт-Уолтон-Біч Барбора Заглавова-Стріцова переграла переграла юну американку тільки на тай-брейку вирішального сету.

2009. Прорив

Січень - дебют в основному одиночному турнірі дорослого турніру Великого Шолома - пройшовши кваліфікацію, Мелані оступилася в першому раунді на Акгуль Аманмурадова.

Травень - підготовка до Ролан Гаррос - 10 перемог поспіль і 2 одиночних титулу.

Червень - перші «гучні успіхи» - на Уїмблдоні Мелані отримує 6 перемог поспіль прориваючись з кваліфікації в 4-й раунд основного турніру (попутно вибиваючи з турніру Сібіль Баммер, Ярославу Шведову та Олену Янкович) .

Вересень - «домашній» турнір Великого Шолома і ще більші успіхи - Уден послідовно вибиває чотирьох тенісисток з Росії (а це були - Анастасія Павлюченкова, Олена Дементьєва, Марія Шарапова і Надія Петрова) і пробивається до першого в кар'єрі чвертьфінал на таких змаганнях.

Листопад - зіграла за національну збірну у фіналі Кубка Федерації.

2010

У січні Мелані дебютує за збірну США в Кубку Хопмана. Разом з Джоном Ізнером вони займають друге місце в групі. Здобуті 2 перемоги - в одиночному розряді Уден переграє Сорану Кирстю, а в парі дует Ізнер / Уден сильніше пари Стосур / Хьюітт.

У лютому приносить збірній США місце у півфіналі Кубка Федерації в матчі проти француженок, взявши 2 з 3 переможних очок. Потім, видавши п'ятиматчеву переможну серію, вперше виходить у півфінал прем'єр-турніру WTA (у Парижі), обігравши по ходу трьох гравців Top50.

Потім, провівши кілька турнірів у США, Мелані домагається трьох чвертьфіналів - у Мемфісі, Понте-Ведра-Біч і Чарлстоні. У одиночному рейтингу впритул наближається до однієї з цілей на сезон - підібравшись впритул до зони «посіву» на турнірах Великого шолома.

Наприкінці квітня Уден допомагає своєї збірної у Кубку Федерації другий рік поспіль вийти до фіналу турніру - її перемога над Кудрявцевої і трьохсетовому поразки від лідера гостей Дементьєвої стало одним зі складових успіху.

Плани стати сіяною на Roland Garros виявляються нездійсненними - дві поразки у двох матчах на супертурнірі в Римі і Мадриді залишають її у другій половині четвертого десятка рейтингу. Втім, серія з 6 поразок поспіль, розпочалася в квітні в матчі Кубка Федерації, все одно дозволяє їй потрапити в посів - кілька додаткових знять і вона значиться під № 33 у сітці Уїмблдону.

На фоні не дуже вдалого грунтового сезону з Вімблдону намітився певного роду прогрес - три турніри поспіль вона вигравала по матчу за турнір, трохи уповільнивши сповзання вниз в одиночному рейтингу. Втім з турніру в Цинциннаті і це перестало вдаватися - за 4 турніру в серпні здобуто лише одна перемога. До кінця сезону Мелані наголошується в чвертьфіналі в Квебеку і в фіналі в Фініксі. Також уродженка Джорджії знову зіграла за збірну у фіналі Кубка Федерації - американки знову програли, але Уден змогла виграти свій матч.

Рік завершився на турнірі ITF у Фініксі - Уден дійшла до фіналу, де поступилася співвітчизниці Варварі Лепченко.