Лукаш Фабіаньскій: біографія

Лукаш Фабіаньскій біографія, фото, розповіді - польський футболіст, воротар, в даний час виступає у лондонському «Арсеналі»
-

польський футболіст, воротар, в даний час виступає у лондонському «Арсеналі»

Кар'єра

Початок кар'єри

Лукаш Фабіаньскій почав свою кар'єру, граючи за польський футбольний клуб «Полонія». У віці 14 років вступив у футбольну академію MSP Szamotu?y, де він відточував свої футбольні навички. У сезоні 2004-05 підписав контракт з польським клубом «Лех».

Польща

Першим клубом вищої ліги, з яким Лукаш Фабіаньскій уклав контракт, був «Лех» з міста Познань, проте в офіційних матчах Фабіаньскій не виступав. У 2005 році він підписав угоду з варшавською «Легією», де став гравцем основного складу, чемпіоном країни, а також був визнаний кращим воротарем сезонів 2005-06 і 2006-07.

«Арсенал»

26 травня 2007 Лукаш Фабіаньскій підписав контракт з лондонським «Арсеналом». Дебют відбувся в матчі з «Шеффілд Юнайтед» в рамках Кубка Англійської ліги. У тому матчі «Арсенал» забив три безмовні м'ячі у ворота суперника. Проте в півфіналі «каноніри» зазнали нищівної поразки від принципового суперника - «Тоттенхема» - 6:2 за сумою двох зустрічей (1:1 вдома, на Емірейтс і 5:1 в гостях, на Уайт Харт Лейн). Фабіаньскій стояв на воротях у обох зустрічах.

Лукаш Фабіаньскій славиться своєю ненадійністю. Один з найвідоміших матчів з його участю - матч Ліги Чемпіонів між «Порту» і «Арсеналом». На 11-ій хвилині польський голкіпер після неточної передачі суперника з флангу відбив м'яч у свої ворота, а в другому таймі Лукаш забрав м'яч у руки після передачі одноклубника Сола Кемпбелла. Арбітр тієї зустрічі Мартін Ханссон призначив стандартне положення в штрафній «Арсеналу», дозволивши швидко розіграти м'яч футболістам «Порту». Фабіаньскій був не готовий до такого повороту подій, і в результаті пропустив другий гол, а португальці виграли 2:1. В кінці сезону через травму основного голкіпера Мануеля Альмунії Фабіанський став першим номером «Арсеналу». До кінця сезону залишалося 4 гри - з "Віганом,« Манчестер Сіті »,« Блекберном »і« Фулхемом ». У гостьовому матчі з« Віганом »Лукаш пропустив 3 голи за останні 10 хвилин, причому« каноніри »вели в рахунку 0:2 , а другий гол у ворота польського голкіпера був забитий після його явної помилки. Однак Фабіаньскій відстояв на нуль у матчах з «Манчестер Сіті» та «Фулхемом». По закінченню сезону «Арсенал» посів третє місце в таблиці англійської Прем'єр Ліги.

Сезон 2010-11 Лукаш Фабіаньскій почав, як другий голкіпер «Арсеналу». Дебютний матч голкіпера в новому сезоні відбувся 21 вересня, в гостьовому матчі Кубка Англійської ліги з «Тоттенхем Хотспур». «Каноніри» перемогли 1:4 в додатковий час, а єдиний гол «шпор» з офсайду забив Роббі Кін. Після гри Лукаш сказав, що він розчарований своєю грою. А через тиждень Фабіаньскій зіграв у матчі Ліги Чемпіонів проти белградського «Партизана». У ході гри голкіпер відбив удар Клео з пенальті, а на останніх хвилинах відбив небезпечний удар Іліча, що дозволило його команді отримати перемогу 1:3. 3 жовтня Лукаш Фабіаньскій зіграв у матчі проти «Челсі» на «Стемфорд Брідж». У ході гри він кілька разів рятував свої ворота, однак не мав шансів врятувати свою команду після ударів Дідьє Дрогба і Алекса. Перший матч «на нуль» у новому сезоні голкіпер провів в переможній для його команди грі проти «Манчестер Сіті» (0:3), кілька разів блискуче рятуючи свою команду. Згодом Лукаш був визнаний вболівальниками кращим гравцем матчу, а головний тренер «Арсеналу» Арсен Венгер заявив, що Фабіаньскій має всі шанси стати першим голкіпером клубу.

Збірна

Перший матч за збірну Фабіаньскій провів у складі молодіжної збірної в Польщі (до 21 року). За дорослу команду Лукаш дебютував в товариському матчі зі збірною Саудівської Аравії 29 березня 2006. Він також був третім воротарем збірної на ЧС-2006 у Німеччині, однак він не зіграв жодного матчу в Німеччині, а Польща зайняла третє місце в групі і, відповідно, покинула турнір. Наступну гру за збірну Фабіаньскій провів у відбірковому циклі Євро-2008, 21 листопада 2007 року, відігравши всі 90 хвилин проти збірної Сербії (2:2). У вересні 2008 Фабіаньскій був покликаний замінити дискваліфікованого голкіпера поляків Артура Боруца в матчах проти збірних Сан-Марино та Словенії. Також Лукаш взяв участь у другій зустрічі з Сан-Маріно в квітні 2009. Всі інші ігри за збірну голкіпера були товариськими.