Пауло Роберто Фалькао [1]: биография

n
«Кажуть, що один гравець не виграє чемпіонат. Але Фалькао 79 був майже в цьому впевнений ». Луїс Фернандо Веріссімо. письменник
n

Фалькао дебютував у складі «Роми» 29 серпня в товариському матчі зі своїм колишнім клубом, «Інтернасьональ», і забив 2 голи. Лідхольм поставив Фалькао на ту ж позицію, що він грав і сам під час своєї футбольної кар'єри, сам тренер назвав гравця «Перекладачем мого футболу». 19 серпня Фалькао зіграв перший матч у чемпіонаті Італії в матчі з «Комо», виграному римлянами 1:0. У першому сезоні «Рома» з Фалькао виграв Кубок Італії, а також посіла друге місце в Серії А, поступившись лише «Ювентусу». На наступний рік клуб став 3-м у країні. У 1983 році «Рома» стала чемпіоном Італії, вдруге у своїй історії. Після переможного сезону, агент футболіста, Кристофоро Коломбо, за допомогою римського політика Джуліо Андреотті, який був уболівальником «Роми», домігся підвищення заробітної плати гравцеві до 1,2 млр лір; Фалькао став самим високоплачеваемим гравцем «Роми». На наступний рік «Рома», вперше у своїй історії, вийшла у фінал Кубка європейських чемпіонів, перед фіналом Коломбо запропонував переглянути контракт у бік збільшення до 5 млрд лір за 2 роки, проте клуб на операцію не пішов. У фіналі турніру з «Ліверпулем» гра дійшла до серії пенальті, в якій «Рома» програла. Вболівальники звинуватили футболіста в тому, що він спеціально невдало грав у фіналі і не бив 11-ти метровий. Хоча, за деякими підрахунками, Фалькао повинен був бити 6-м.

N
«Фалькао, ти був помазаний в якості восьмого царя Риму». Gazzetta dello Sport
n

Після фіналу, рівень гри Фалькао знизився. Коли він був на прийомі у Івана Павла II, римського папи, Іоанн просив Фалькао перейти в клуб «Інтернаціонале», проте футболіст з ввічливістю відкинув пропозицію. 11 листопада 1984 він отримав важку травму лівого коліна в дербі з «Лаціо», нанесену йому Лионелло Манфредонія. Фалькао був змушений відлетіти до США, де лікувався у Колумбійському університеті у професора Ендрюса. У тому ж році податкова служба Італії висунула проти Фалькао звинувачення у приховуванні доходів. Фалькао був викликаний до податкового інспектора, але туди не прийшов. 8 липня 1985 Діно Віола повідомив Фалькао, що клуб розриває з ним контракт. Фалькао повернувся до Бразилії, де з серпня 1985 року став грати за «Сан-Паулу». У цьому клубі він нечасто потрапляв до складу, через погані відносини з головним тренером команди, Сілін, а також з-за недолікованої травми. У перший же рік з клубом він виграв чемпіонат штату Сан-Паулу, але сам невдало виступив у фіналі, зробивши пас на вихід сам-на-один гравцеві Еду Марангоні, гравцеві клубу «Португеза Деспортос», але той потрапив у поперечину. За «Сан-Паулу» Фалькао провів 15 матчів і забив 1 гол. У 1988 році Фалькао завершив кар'єру, не виходячи на поле більше півтора року.

Міжнародна кар'єра

У збірній Бразилії Фалькао дебютував 27 лютого 1976 в матчі зі збірною Аргентини на Кубку Атлантики, що завершився перемогою бразильців з рахунком 2:1. У тому ж році він брав участь у складі збірної на турнірі, присвяченому 200-річчю незалежності США, виграному бразильцями. Після цього змагання, Фалькао став гравцем основи збірної, аж до матчу кваліфікації до чемпіонату світу 1978 з Парагваєм, проходить 20 березня 1977 року. Після цього Фалькао престал викликатися до складу національної команди. Головний тренер бразильців, Клаудіо Коутіньйо, говорив, що Фалькао був чимось хворий. За неофіційною версією, Коутіньйо не викликав Фалькао в національну команду через те, що він відмовився переходити у "Фламенго", який одночасно зі збірною тренував Коутіньйо. За іншою версією, Фалькао не підходив під тактична побудова національної команди, яке практикував Коутіньйо. У 1979 році Коутіньйо повернув Фалькао в збірну, в її складі півзахисник поїхав на Кубок Америки, де бразильці зайняли 3-е місце.