Софіа Фегулі: біографія

Софіа Фегулі біографія, фото, розповіді - французький футболіст алжирського походження, півзахисник «Валенсії» і молодіжної збірної Франції
-

Клубна

Софіа Фегулі почав свою кар'єру в «Греноблі». Його дебют відбувся у віці 17 років, 27 квітня 2007 року в матчі з командою «Реймс», він вийшов на заміну. «Гренобль» виграв 1:0. У цьому сезоні він з'явився ще в двох матчах, в тому числі і в заключному, з «Монпельє», в якому вийшов з перших хвилин. «Монпельє» виграв у матчі 1:0, а Софіа грав лише 56 хвилин, після чого був замінений. Після закінчення сезону, він підписав свій перший професійний контракт з «Греноблем» до 2010 року.

У наступному сезоні він отримав 8 номер і, незважаючи на те, що йому було всього лише 17 років, став грати досить важливу роль в команді. У цьому сезоні він зіграв 26 матчів і забив 3 голи, що допомогло його команді перебратися до Ліги 1. Його перший м'яч в офіційних іграх відбувся знову ж таки в матчі з клубом «Реймс». «Гренобль» здобув перемогу 4:3. У першому сезоні в Лізі 1 Софіа Фегулі також став гравцем стартового складу. 11 квітня 2009 після поразки 1:4 в матчі з «Марселем», він отримав важку травму, яка змусила його пропустити решту сезону. Фегулі повернувся в сезоні 2009/10 29 серпня в матчі з «Сент-Етьєном», програному його командою з рахунком 0:1. Після 5 матчів цього сезону Софіа знову отримав травму, цього разу він порвав меніск на правому коліні. Його успішно оперували в жовтні. Після операції кілька посадових осіб «Гренобля», в першу чергу генеральний директор П'єр Вант, були вельми критичні до гравця. Тим часом контракт гравця закінчувався вже влітку 2010 року, а інтерес з боку багатьох європейських клубів залишався тим самим. Таким чином 20 травня 2010 Фегулі став гравцем «Валенсії», підписавши 4-річний контракт з клубом.

Дебют у «Валенсії» відбувся 25 вересня в матчі 5 туру чемпіонату Іспанії проти хіхонського «Спортинга». На 70 хвилині Фегулі вийшов на заміну замість Хуана Мати.

У збірній

Софіа мав право грати як за Алжир, так і за Францію. Він віддав перевагу грати в збірній Франції, і відразу ж з'явився на кількох матчах молодіжної команди країни. 12 листопада 2008 тренер збірної головної команди Раймон Доменек включив Софіа в попередній список гравців на товариський матч проти збірної Уругваю. В даний час Фегулі грає у збірній до 21 року. Він дебютував 9 вересня 2008 проти Боснії та Герцеговини, вийшовши на заміну замість Антоні Муньє.