Наши проекты:

Про знаменитості

Феофан Затворник: біографія


Феофан Затворник біографія, фото, розповіді - єпископ Православної Російської Церкви
-

єпископ Православної Російської Церкви

Біографія

Народився в сім'ї священнослужителя. Навчався в Ливенському духовному училищі; з 1829 року - в Орловській духовній семінарії, де ректорствовал тоді архімандрит Ісидор (Нікольський) (згодом митрополит Санкт-Петербурзький і Новгородський). Після закінчення семінарії, в 1837 році, як кращий з вихованців свого курсу, був направлений до Київської духовної академії.

15 лютого 1841 в Києві ректором КДА єпископом Чигиринським Єремією (Соловйовим) був пострижений у чернецтво з ім'ямФеофан; 7 квітня того ж року висвячений у сан ієродиякона, 7 червня - у сан ієромонаха. Після закінчення академії, і 27 серпня того ж року визначено і. д. ректора Києво-Софійських духовних училищ і викладачем латинської мови. 7 грудня 1842 призначений інспектором Новгородської духовної семінарії; 18 грудня затверджений у ступені магістра богослов'я.

З 16 жовтня 1844 року - бакалавр Санкт-Петербурзької духовної академії з морального богослов'я; 22 березня 1845 - помічник інспектора академії; 3 липня був призначений членом комітету для розгляду конспектів викладаються в семінарії навчальних предметів.

З 25 травня 1846 року - соборний ієромонах Олександро-Невської лаври, 21 серпня того ж року подав прохання про звільнення його з посади бакалавра і помічника інспектора академії.

21 серпня 1847 призначений членом Російської Духовної Місії в Єрусалимі, очолюваній архімандритом Порфирієм (Успенським); 3 травня 1854 місія була відкликана у зв'язку зі Східною війною; повертався через Європу. Після повернення до Росії призначений вчителем в Санкт-Петербурзьку духовну академію.

14 квітня 1855 возведений у сан архімандрита; 15 вересня - ректор Олонецкой духовної семінарії.

З 21 травня 1856 призначений настоятелем російської посольської церкви в Константинополі, де на прохання архієпископа Херсонського Інокентія (Борисова) збирав відомості про назріваючу тоді болгарському розколі; в оцінці останнього стояв на боці болгар.

З 13 червня 1857 року - ректор СПб духовної академії і професор богословських наук; відмовився від викладання богословських наук; отримав спостереження за викладанням Закону Божого в усіх світських навчальних закладах Петербурга і околиць.

1 червня 1859 в Троїцькому соборі Олександро-Невської Лаври митрополитом Григорієм (Постнікова) був хіротонізований на єпископа Тамбовської єпархії.

З 22 липня 1863 - єпископ Володимирський; заснував жіноче єпархіальне училище.

У 1866 році єпископ - несподівано для оточуючих і синодальних членів - подав у Святійший Синод прохання про звільнення його на спокій з правом перебування в Вишенській пустині Тамбовської єпархії. Його проханням були здивовані і спочатку незадоволені митрополит Санкт-Петербурзький Ісидор (Нікольський) і митрополит Московський Філарет (Дроздов). У своєму листі митрополиту Ісидору від 30 травня 1866 року, роз'яснюючи свої мотиви та спонукання, писав: «<...>Я шукаю спокою, щоб спокійніше віддатися занять бажаним, але не діллетанства заради, а з тим неодмінним наміром, щоб був і плід праць, - не даремний і не непотрібний для Церкви Божої. Маю на думці служити Церкві Божої, тільки іншим чином служити ». Прохання було задоволено 17 червня того ж року.

У 1872 році пішов у затвор.

Крім праць, він вів велику переписку: щодня пошта приносила від 20 до 40 листів, при цьому єпископ Феофан обов'язково відповідав на кожне з них.

З 1890 року перебував почесним членом у Свято-Князь-Володимирському братстві.

В останні роки страждав на ревматизм, невралгією, серцевою аритмією і запамороченням, а також прогресуючої катарактою, внаслідок чого в 1888 році осліп на праве око.

Комментарии