Едвін Гарольд «Тедді» Флек: біографія

Едвін Гарольд «Тедді» Флек біографія, фото, розповіді - австралійський легкоатлет і тенісист, дворазовий чемпіон літніх Олімпійських ігор 1896 і перший Олімпійський чемпіон від Австралії
-

До Олімпійських ігор

Флек народився 5 листопада 1873 року в лондонському районі Іслінгтон в сім'ї Йозефа і Маріан Флек. У віці п'яти років він з сім'єю переїхав до Австралійський до міста Бервік, який є передмістям Мельбурна. Там його батько заснував бухгалтерську фірму. У 1892 році він закінчив Мельбурнський граматичну школу, і став працювати в компанії батька. У 1895 році, Флек поїхав до Лондона, щоб продовжити навчання у фірмі «Price Waterhouse» (нині «PricewaterhouseCoopers»). Звідти, у 1896 році він поїхав до Афін, щоб взяти участь у I літніх Олімпійських іграх.

Ще до від'їзду, Флек брав участь і перемагав у різних забігах. Він змагався в гонках на одну, чотири і сім миль, і вигравав чемпіонат Австралазії в листопаді 1894 року і дві гонки штату Вікторія на одну і половину милі.

Виступ на іграх

Спочатку, 6 квітня, Флек брав участь у відбіркових забігах на 800 м. У його групі були також угорець Нандор Дані, британець Джордж Маршалл і німець Фрідріх Траун. Флек, з результатом 2:10,0, став першим, разом з ним у фінал виходив Дані. У заключній гонці, 9 квітня, разом з Флек і Дані участь взяв грек Дімітріос Големіс. Француз Альбін Лермюзье, що мав право на участь в гонці, не стартував. Флек переміг у гонці з результатом у 2:11,0, обійшовши срібного призера Дані на 0,8 секунд.

7 квітня, Флек брав участь в забігу на 1500 м, який проходив без кваліфікації. Разом з австралійцем бігли ще сім спортсменів. Флек став чемпіоном з результатом 4:33,2.

10 квітня, він брав участь у ще одній легкоатлетичної дисципліни - у марафоні. З самого початку гонки він був у числі лідерів забігу, а після того, як з дистанції зійшли американець Артур Блейк і француз Альбін Лермюзье, Флек приблизно кілометр був лідером. Однак незабаром його наздогнали кілька греків, включаючи переможця Спиридона Луїса, і Флек вирішив зійти з дистанції. Його відвезли до стадіону, де закінчувалася гонка, і там він дивився фініш.

Крім легкої атлетики, Флек брав участь у тенісних змаганнях в одиночному і парному (разом з британцем Джорджем Робертсоном) турнірах. В одиночному розряді він програв у першому ж раунді греку Арістідісу Акратопулосу. У парному він виходив відразу в півфінал, проте в ньому він програв грекам Діонісіос Касдаглісу і Деметріос Петрококкіносу, і, разом з Робертсоном, отримав бронзову медаль.