Хорст Хрубеш: біографія

Хорст Хрубеш біографія, фото, розповіді - колишній німецький футболіст, грав на позиції нападника
-

колишній німецький футболіст, грав на позиції нападника

Хорст Хрубеш почав кар'єру в полулюбітельскіх клубах «Хам», «Хаммер» і «Вестюннен». У 1975 році Хрубеш перейшов в клуб «Рот-Вайсс» (Ессен), за який він провів 3 сезони, останній в другій бундеслізі, куди вилетів «Рот-Вайсс", там Хрубеш став кращим снайпером забивши в 35-ти матчах 42 голи. Після цього за Хрубеша розгорілася боротьба між «Гамбургом» і «Айнтрахтом» з Франкфурта, в якому, все ж виграв «Гамбург». У 1981 році в Гамбург прийшов Ернст Хаппель, з цього періоду починається розквіт клубу і самого Хрубеша, який в 1982 році став кращим бомбардиром німецької першості, забивши 27 м'ячів, а «Гамбург» кращим клубом Німеччини, до цього двічі, в 1980 і 1981 році , який займав другі місця в першості, а вирішальний гол, який приніс перемогу, Хрубеш забив 24 квітня в ворота «Баварії» на 90-й хвилині гри, зробивши рахунок 4:3. У наступному році Гамбург знову виграв чемпіонство, але більш значущим стала перемога в кубку європейських чемпіонів, у фіналі якого був обіграний грізний «Ювентус», ведений Мішелем Платіні. У 1983 році, після успіху в кубку чемпіонів, Хрубеш покинув Німеччину і поїхав до Бельгії, де виступав за клуб «Стандард», але там Хрубеш не відзначався, забивши за 2 роки 17 голів в 43-х матчах. У 1985 році Хрубеш повернувся до Німеччини, в клуб «Боруссія» (Дортмунд), де Хрубеш отримав важку травму і вирішив завершити кар'єру гравця. Правда, через сезон Хрубеш, будучи головним тренером клубу «Вестюннен», виходив на поле, щоб допомогти своїй команді у важких матчах, цей клуб і став для Хрубеша-футболіста останнім.

У збірній ФРН Хрубеш дебютував 2 квітня 1980 року в Мюнхені в матчі зі збірною Австрії, який завершився перемогою німців 1:0. Цікаво, що свій перший і другий голи за збірну Хрубеш забив в одному матчі - у фіналі чемпіонату Європи 1980, принісши перемогу своїй команді 2:1. Через два роки Хрубеш був, у складі німецької команди, учасником чемпіонату світу, на якому забив єдиний у матчі гол з Австрією, а в півфіналі, після 120 хвилин матчу, Хрубеш реалізував вирішальний пенальті, який вивів у збірну ФРН у фінал, програний італійцям. Фінал чемпіонату світу 1982 став останнім матчем Хрубеша у футболці національнйо команди.

У 1986 році Хрубеш почав тренерську кар'єру, очоливши свій колишній клуб «Рот-Вайсс Ессен», з якою він зайняв 10-е місце в другій бундеслізі. Потім працював з різними командами - з «Вольфсбургом», з «Ганза», з «Динамо» (Дрезден), з австрійськими клубами «Сваровські-Тіроль» і «Аустрія» (Відень), з турецьким «Самсунспором». З 2000 року Хрубеш очолює молодіжну збірну Німеччини, з яким він виграв титул чемпіона Європи у віці до 19 років, 26 липня 2008 року, обігравши у фіналі Італію 3:1. З 2009 року команда до 19 років стала молодіжної збірної до 21 року, з якої знову працює Хрубеш.