Майкл Депей Чанг: біографія

Майкл Депей Чанг біографія, фото, розповіді - американський професійний тенісист
-

американський професійний тенісист

Став наймолодшим в історії переможцем Відкритого чемпіонату Франції, вигравши цей турнір у віці 17 років.

Професіонал з 1988 року. Виграли 34 турніру в одиночному розряді. Найвища позиція в рейтингу ATP - 2.

Кращі результати в турнірах «Великого шолома»:

• Чемпіон Відкритого чемпіонату Франції (1989) в одиночному розряді.
  • Фіналіст Відкритого чемпіонату Австралії (1996) в одиночному розряді.
  • Чвертьфіналіст Вімблдону (1994) в одиночному розряді.
  • Фіналіст Відкритого чемпіонату США (1996) в одиночному розряді.

Інші досягнення:

• Фіналіст Кубка Великого шолома (1991, 1992).
  • Фіналіст Кубка Мастерс (1995).
  • Переможець командного чемпіонату світу з тенісу у складі збірної США (1993).
  • Лауреат нагороди ATP в номінації «Прогрес року» за 1989 рік.
  • Володар Кубка Девіса у складі збірної США (1990).

Завершив професійну кар'єру в 2003 році.

Кар'єра тенісиста

1987-1992

Майкл Чанг залишився в тенісній історії, як гравець, що володіє найбільшим числом рекордів з приставкою «наймолодший ...». Небувала за своєю успішності юнацька кар'єра тенісиста вже в ранньому віці привернула до нього увагу експертів. Свою першу перемогу в змаганнях національного рівня Майкл здобув у 12 років. А в 13, він виграв турнір «Фієста Боул» - для 16-річних гравців. Два роки по тому, в 15 років, Чанг виграє чемпіонат країни серед юніорів (до 18-ти) і аналогічний за статусом турнір на хардових кортах. Отримавши в нагороду запрошення від організаторів (wild card) на «Ю-Ес Оупен» 1987 року, Майкл Чанг став наймолодшим гравцем (у чоловіків), що зумів отримати перемогу в одиночному поєдинку основної «сітки» змагань. У першому раунді він переграв австралійця Макнамі (6-3, 6-7, 6-4, 6-4), а в другому, дав бій супернику серйозніше - гравцеві з Топ-100 - нігерійцю Одізору: 1-6, 2-6 , 7-6, 6-3, 4-6. Місяць по тому, в Скоттсдейлі (англ.en: Tennis Channel Open), Майкл стане наймолодшим тенісистом, що досяг півфіналу на турнірі АТП. У тому ж 1987-му, Чанг здобув і першу турнірну перемогу у «дорослому» тенісі, мав першість на «челленджері» в Лас-Вегасі.

А наступний, 1988 рік, приніс юному вундеркіндові загальне визнання: почавши професійну кар'єру в середині другої сотні рейтингу, він завершує сезон в Топ-30, за що і був відзначений на фініші, як «Новачок року в АТП» (на той момент, звання ще не мало офіційного статусу Нагороди АТП). Добув Чанг і свій дебютний титул на змаганнях АТП-Тура - в Сан-Франциско (у віці 16 років і 7 місяців), не віддавши суперникам жодного сету. А найпомітнішим, в тому сезоні, знову став його виступ на Відкритому чемпіонаті США. Де Майкл, вигравши два поспіль важких п'ятисетовому матчі (друге і третє коло), поступився в 1 / 8 фіналу своєму співвітчизнику Андре Агассі (четвертої ракетці світу).

1989-й став роком прориву Майкла Чанга в еліту світового тенісу. Стартувавши з 30-го місця в рейтингу, він завершив сезон на п'ятій позиції, опинившись наймолодшим тенісистом, потрапляли в Топ-5. За що і був удостоєний нагороди АТП в номінації «Прогрес року». Цьому сприяла стабільна, без зривів, гра протягом десяти місяців підряд. Взявши участь в 17-ти турнірах, Майкл тільки на одному з них (Скоттсдейлі) не зміг дійти до 1 / 8 фіналу, поступившись в поєдинку першого раунду Стефану Едберг.