Майкл Депей Чанг: биография

Літня серія змагань на американських кортах хардових традиційно складалася для Чанга успішно. Цього разу, йому дісталася перемога на етапі серії «Мастерс» в Цинциннаті (вирішальний поєдинок Майкл виграв у Стефана Едберг), були, також, фінали в Лос-Анджелесі («Farmers Classic») і Нью-Йорку («Pilot Pen Tennis» ). Після «Ю-Ес Оупен», на якому він програв чвертьфінальний матч майбутньому чемпіонові Піту Сампрасу, Чанг виграв турнір в Куала-Лумпурі (англ.en: Kuala Lumpur Open). А потім, продовжив осінню частину сезону перемогою в Пекіні («China Open »).

1994 виявився настільки ж успішним, як і попередній. Впевнено провівши його в Топ-10, Майкл Чанг виграв шість турнірів. Причому, на трьох з них, захистивши торішні титули: у Джкакрте, Пекіні і Цинциннаті. До них додалися переможні турніри у Філадельфії (англ.en: US Pro Indoor), Гонконгу (англ.en: Salem Open) та Атланті (англ.en: 1994 AT & T Challenge). А також, фінали в Сан-Хосе («SAP Open») і Токіо («Rakuten Japan Open Tennis Championships»). Чанг був досить успішний і в особистих зустрічах зі своїми конкурентами по першій десятці рейтингу, незмінно поступаючись тільки лідерові сезону - Піту Сампрасу.

З інших подій слід виділити участь Майкла (в якості Посла доброї волі АТП) у благодійних програмах Асоціації. За підтримки свого особистого спонсора - фірми «Reebok» - Чанг став обличчям широкомасштабної кампанії з розвитку і пропаганді тенісу в Азії. І вже незабаром його зусилля на ниві благодійної діяльності були відзначені на високому рівні. У 1995 році Майкл Чанг, в числі п'яти американських спортсменів, стає лауреатом національної премії«Most Caring Athlete»найбільшого в країні видання «USA Today».

На корті його, також, очікував успіх, принаймні, у порівнянні з минулими сезонами був зроблений крок вперед. Провівши майже весь рік у Топ-5, Майкл Чанг фінішував на п'ятому місці і знову захистив чемпіонські звання на трьох турнірах АТП. У Гонконзі, Атланті і Пекіні, де йому вдалося першенствувати втретє поспіль. А за тиждень до тріумфу в китайській столиці, тенісист домігся першої, і єдиною виступів, перемоги в столиці Японії (англ.en: Tokyo Indoor).

Однак найсильніші переживання в сезоні-1995 були пов'язані з турнірами «Великого шолома». Якщо в минулому, у Майкла щорічно був тільки один по-справжньому успішний ТБШ, який він завершував не раніше чвертьфіналу, то в 1995-му такого результату він зміг досягти тричі. І, хоча ні в одному з трьох випадків йому так і не пощастило завоювати титул, багато пояснять імена гравців, котрі здобували перемоги його.

Почавши рік з півфіналу на Відкритому чемпіонаті Австралії, де він був зупинений лідером рейтингу АТП - Пітом Сампрасом (7-6, 3-6, 4-6, 4-6), Майкл Чанг зумів (через шість років) ще раз дійти до фіналу «Ролан Гаррос». Але у вирішальному матчі, він нічого не міг вдіяти з практично непереможним в той рік на грунті Томасом Мустером: 5-7, 2-6, 4-6. І нарешті, у чвертьфіналі Відкритої першості США дорогу йому перейшов старий знайомий - Джим Кур'є: 6-7, 6-7, 5-7.

Неможливо залишити без уваги і ще одне важливе досягнення 1995 року, що трапилося вже під завісу сезону. Традиційно проходить на «швидких» кортах підсумковий турнір - в той період, він носив назву «Чемпіонат світу АТП» - завжди був незручний для Чанга: і в попередніх розіграшах, і в наступних, він не міг подолати групову стадію змагання. Однак у 1995-му все склалося інакше. Розправившись зі своїми «кривдниками» по ТБШ: Мустером і Кур'є - на груповому етапі, а Сампрасом - у півфіналі (6-4, 6-4), Майкл Чанг єдиний раз за кар'єру вийшов у фінал цього турніру. Але, на жаль, нічого не зумів протиставити потужним атакам Бориса Беккера, і тією шаленою підтримки, що надавали німцеві рідні трибуни: 6-7, 0-6, 6-7.