Бренда Шульц-Маккарті: биография

В 1993 Шульц виграла турнір WTA в Таранто, а на Відкритому чемпіонаті Німеччини дійшла до чвертьфіналу після перемоги над сьомою ракеткою світу Дженніфер Капріаті. На Відкритому чемпіонаті Франції вона дійшла до четвертого кола після перемоги над посіяної десятий Мануелем Малєєва-Франьер. У підсумку вона четвертий рік поспіль закінчила в Top-50 рейтингу WTA. У парі з Деббі Грем вона дійшла до півфіналу турніру в Майамі, перемігши першу пару світу Наталію Звєрєву і Джіджі Фернандес, потім вони виграли турнір в Таранто, а після нього дійшли до фіналу Відкритого чемпіонату Німеччини, першого фіналу турніру I категорії в кар'єрі Шульц.

Пік кар'єри

1994 знаменував собою прорив в кар'єрі Шульц. Гарна гра в одиночному розряді дозволила їй до листопада увійти до числа 20 кращих тенісисток світу. За рік вона чотири доходила до фіналу в турнірах WTA, у тому числі і на Відкритому чемпіонаті Німеччини, де вона програла Штеффі Граф, а в Майами вона вийшла в півфінал після перемоги над Санчес, другою ракеткою світу. Наприкінці року у Філадельфії вона завдала поразки ще одній суперниці з першої десятки, Ліндсей Девенпорт. За підсумками року вона потрапила у фінальний турнір сезону, але в першому ж колі поступилася посіяли перші Граф. У парах вона повернулася в сотню найсильніших завдяки вдалим виступам з Габріелою Сабатіні. Разом вони дійшли до фіналів Відкритого чемпіонату Італії і турніру у Філадельфії, обидва рази програвши тільки Звєрєвої та Фернандес, першій парі світу.

за 1995 рік Шульц (з квітня, коли вона вийшла заміж за гравця в американський футбол Шона Маккарті, яка виступала під подвійним прізвищем) виграла по два турніри WTA в одиночному і парному розряді, в тому числі з Сабатіні Відкритий чемпіонат Канади, свій перший турнір I категорії. З Сабатіні вона також дійшла до півфіналу на Уїмблдоні, програвши посіяним другими Новотний та Санчес, а потім на Відкритому чемпіонаті США з Ренне Стаббз потрапила в єдиний в кар'єрі фінал турніру Великого шолома, перемігши Новотни і Санчес в чвертьфіналі, а у фіналі програвши Звєрєвої та Фернандес . В одиночному розряді вона показала на Уїмблдоні і Відкритому чемпіонаті США свої лушчіе результати в турнірах Великого шолома, дійшовши в обох випадках до чвертьфіналу, в тому числі в Нью-Йорку після перемоги над шостою ракеткою світу Кіміко Дате. За підсумками сезону вона потрапила у фінальний турнір року як в одиночному розряді (де дійшла до півфіналу після перемог над посіяної сьомий Новотний та посіяної друге Кончіти Мартінес), так і в парі з Сабатіні (програли в першому ж матчі). По ходу сезону Шульц-Маккарті піднімалася до сьомого місця в рейтингу в парному розряді і до 13 місця в одиночному.

У 1996 році, після другої в кар'єрі перемоги в Оклахома-Сіті, Шульц-Маккарті піднялася на вищу в одиночній кар'єрі дев'яте місце в рейтингу, але закріпитися в першій десятці не змогла. У підсумку вона другий рік поспіль закінчила рік на 13 місці і в третій раз зіграла в підсумковому турнірі, щоправда, знову вилетівши в першому ж колі. У парах вона перемогла з чотирма різними партнерками на п'яти турнірах WTA, але не зуміла повернутися в першу десятку з-за невдалих виступів у турнірах Великого шолома (їй навіть довелося пропустити Вімблдон). На Олімпіаді в Атланті вони з Манон Боллеграф дійшли до півфіналу, програвши там чинним і майбутнім чемпіонкам - Джіджі і Мері-Джо Фернандес, а в матчі за третє місце поступилися іспанкам Мартінес і Санчес. В одиночному розряді Шульц-Маккарті програла в третьому колі Санчес, яка стала в підсумку віце-чемпіонкою Олімпіади.