Жюстін Енен: биография

У 2006 році Жюстін Енен-Арденн нарешті змогла провести весь сезон без травм і хвороб. Вона побувала у фіналах всіх чотирьох турнірів Великого шолома, перемігши в третій раз за кар'єру у Франції (у решті фіналах двічі поступилася Моресмо і один раз Марії Шарапової), і завоювала перший у кар'єрі титул на підсумковому турнірі сезону, обігравши у фіналі Моресмо. Завершила рік вона у фіналі Кубка Федерації, де виграла обидві особистих зустрічі, але не змогла дограти через травму вирішальну парну, що і стало причиною невдалого підсумку усього матчевої зустрічі. Після перемоги в підсумковому турнірі року Жюстін повернулася на перше місце в рейтингу, а в Бельгії втретє була обрана спортсменкою року.

За 2007 рік Жюстін Енен виграв десять турнірів з чотирнадцяти, у яких взяла участь. Пропустивши Відкритий чемпіонат Австралії з сімейними обставинами, вона в четвертий раз за кар'єру виграла Відкритий чемпіонат Франції і вдруге Відкритий чемпіонат США, а на Уїмблдоні дійшла до півфіналу. Крім того, вона перемогла в Дубаї, Досі, Варшаві, Істбурні, Торонто, Штутгарті, Цюріху і, вдруге в кар'єрі, в підсумковому турнірі сезону в Мадриді, а в Майами вийшла у фінал. У результаті Енен стала першою тенісисткою за історію WTA-туру, за рік заробила понад п'ять мільйонів призових. Її загальний результат за рік, 63 перемоги при чотирьох поразках (94% перемог), був другим за історію туру після 97,7% перемог у Штеффі Граф в 1989 році. Енен була визнана спортсменкою року в Бельгії в четвертий раз за п'ять років, а також спортсменкою року в світі.

Догляд та повернення

З січня по травень 2008 року Жюстін Енен провела 20 матчів, вигравши 16 і додавши до свого списку титулів сороковий і сорок перше звання. Однак на початку травня вона була змушена перервати участь у Відкритому чемпіонаті Німеччини з-за хронічної втоми. 14 травня 2008 в Брюсселі Енен несподівано оголосила про припинення спортивної кар'єри. Вперше в історії тенісу з корту пішла перша ракетка світу. Як припинення кар'єри Енен назвала втрату мотивації і загальну втому, як фізичну, так і психологічну, можливо також, що на неї вплинула аналогічний догляд Кім Клійстерс за рік до цього.

Трохи більше року тому, 22 вересня 2009 року, Енен оголосила про повернення в теніс. Одним з мотивів свого повернення Енен назвала перемогу Роджера Федерера на Ролан Гаррос-2009 і оформлення кар'єрного Великого Шолома. Енен для досягнення цього потрібно виграти Вімблдон, про що і заявив її незмінний тренер Карлос Родрігес і підкреслив пріоритетність цього завдання.

У виставкових турнірах перед офіційним поверненням Жюстін послідовно обіграла Кірстен Фліпкенс, Флавію Пеннетту і Надію Петрову.

У перших після повернення турнірах Енен двічі дійшла до фіналу, в Брісбені поступившись також нещодавно повернулася у спорт Кім Клійстерс, а на Відкритому чемпіонаті Австралії - Серені Вільямс. У своєму першому прем'єр-турнірі сезону, в Індіан-Уеллс, вона, навпаки, вибула з боротьби вже у другому колі, програвши Жіселе Дулко з Аргентини. У березні в Майамі вона переграла у чвертьфіналі другу ракетку світу Каролін Возняцкі, а в квітні в Штутгарті і в червні в Хертогенбосе виграла перші два офіційних турніру після повернення. На Уїмблдоні, де вона була посіяна сімнадцятій, вона в четвертому колі вдруге за сезон програла Клейстерс, після чого через травму ліктя більше до кінця сезону не грала, закінчивши рік на 12-й позиції в рейтингу. За підсумками сезону вона була удостоєна нагороди WTA в категорії «Повернення року».

Виступи на турнірах

• семиразова переможниця турнірів Великого Шолома (все в одиночному розряді).
  • Екс-перша ракетка світу в одиночному розряді.
  • Володарка Кубка Федерації 2001 року (у складі збірної Бельгії).
  • Олімпійська чемпіонка 2004 року в одиночному розряді.
  • Переможниця 45 турнірів WTA (з них 43 - в одиночному розряді).
  • Дворазова переможниця підсумкових турнірів WTA в одиночному розряді.

Фінали турнірів Великого Шолома в одиночному розряді (12)

Стиль гри

На одностайну думку фахівців і вболівальників Енен була найбільш універсальної з усіх тенісисток туру. Вона однаково добре грала на всіх типах покриттів. Її гра відрізнялася високою технікою, надзвичайною різноманітністю, творчим підходом до кожного матчу. Все це в сумі з бійцівським характером Жюстін дозволяло їй при досить скромних фізичних кондиціях бути одним з лідерів, а в останні півтора сезону беззаперечним лідером жіночого тенісу. У околотеннісних колах за видатний рівень тенісу Енен деякі люди стали називати «Федерер у спідниці».