Мустафа Юджедаг біографія, фото, розповіді - колишній турецький футболіст, півзахисник
-

колишній турецький футболіст, півзахисник

Біографія

Клубна кар'єра

Мустафа Юджедаг народився в турецькому місті Газіантеп, але пізніше переїхав до Нідерландів, де і пройшло його дитинство. У 17 років Мустафа потрапив у футбольну академію амстердамського «Аякса». В основній команді клубу, Мустафа дебютував 27 жовтня 1985 в домашньому матчі проти «Харлема», Юджедаг вийшов на заміну на 62-ій хвилині матчу замість Арнолда Мюхрена, матч завершився впевненою перемогою «Аякса» з рахунком 5:1. Через високу конкуренцію в складі, молодий Юджедаг був у 1986 році відданий в оренду клубу «Зволле», яким тоді керував Ко Адріансе. За два сезони у Вищому дивізіоні Нідерландів Юджедаг провів за «Зволле» 39 матчів і забив 7 м'ячів. Після закінчення оренди, Мустафа вирішив продовжити свою кар'єру в Туреччині, а саме в клубі «Сариер» з міста Стамбул, хоча до цього Мустафа міг опинитися в «Фенербахче», в якому деякий час тренувався.

Провівши два сезони за «Сариер», Мустафа в 1990 році перейшов в стан восьмикратного чемпіона Туреччини «Галатасарай». Дебют Юджедага в чемпіонаті Туреччини відбувся 25 серпня 1990 року в матчі проти «Болуспора». У матчі, Мустафа з'явився з перших хвилин, але в другому таймі на 65-ій хвилині був замінений на Саваша Демірала, в результаті матч завершився в нічию 1:1. У своєму дебютному сезоні за «Галатасарай» Юджедаг зіграв 17 матчів в чемпіонаті Туреччини, а також один в кубку Туреччини. У сезоні 1991/1992 Мустафа відкрив рахунок своїм голам за «Галатасарай», це сталося 16 лютого 1992 року в матчі чемпіонату Туреччини проти «Анкарагюджю». У гостьовому матчі Мустафа відзначився на 20-ій хвилині, вивівши свій клуб вперед 0:1, а потім голи Юсуфа Алтинташа і поляка Романа Косецкого, підвели риску за підсумком матчу 0:3. Усього в чемпіонаті Мустафа провів 25 матчів і два в кубку Туреччини, «Галатасарай» закінчив сезон на третьому місці.

Наприкінці травня 1992 контракт Мустафи з «Галатасарай» закінчився і Юджедаг став вільним гравцем. У жовтні 1992 року Юджедаг підписав контракт з клубом «Фенербахче». Дебютував Мустафа 17 жовтня 1992 в матчі чемпіонату Туреччини сезону 1992/1993 проти «Трабзонспора», Юджедаг вийшов на заміну наприкінці матчу, який завершився перемогою гостьовий «Фенербахче» з рахунком 3:4. Після двох проведених матчу за два місяці, Юджедаг 24 грудня 1992 був відданий в оренду клубу «Сариер». Дебют Мустафи відбувся 23 січня 1993 року в матчі чемпіонату Туреччини проти «Трабзонспора», який завершився внічию 2:2. Через два тижні, 6 лютого 1993 Юджедаг відзначився першим забитим м'ячем за «Сариер», це сталося в матчі чемпіонату Туреччини проти «Фенербахче», Мустафа забив на 46-ій хвилині матчу, але це не допомогло його клубу уникнути поразки з рахунком 2: 4. Усього за «Сариер» в чемпіонаті Туреччини сезону 1992/1993 Юджедаг зіграв 14 матчів і забив 3 м'ячі, а також провів один матч за кубок Туреччини, який відбувся 27 січня 1993 проти «Бешикташа», що завершився поразкою «Сариера» з рахунком 3: 0.

Після закінчення оренди в травні 1993 року, Мустафа через місяць перейшов в нідерландський «Де Графсхап», який виступав у Першому дивізіоні Нідерландів. У листопаді 1993 року Юджедаг був проданий «Де Графсхапом» за 100 тисяч гульденів турецькому «Газіантепспор». Але дебют Мустафи за клуб відбувся лише 20 лютого 1994 року в матчі чемпіонату Туреччини проти «Бурсаспора», який завершився гостьовим поразкою «Газіантепспор» з рахунком 1:0. Всього за клуб Мустафа зіграв три матчі за шість місяців, такий результат був через те, що Юджедаг довго відновлювався після травми ноги. 1 липня 1994 Юджедаг знову повернувся в «Сариер», але через не дуже гарного стану здоров'я Юджедаг провів всього 8 матчів в чемпіонаті Туреччини другого дивізіону. У травні 1995 року Мустафа залишив «Сариер», в тому ж році у Юджедаг міг продовжити кар'єру в нідерландському клубі, але все ж таки вирішив завершити свою футбольну кар'єру у віці 30 років.

Кар'єра в збірній

У молодіжній збірній Туреччини Мустафа дебютував 20 вересня 1988 року в товариському матчі проти Греції, який завершився перемогою турків з рахунком 1:0, завдяки єдиному забитому м'ячу Реджепа Умут на 58-ій хвилині матчу.

В головну збірну Туреччини Мустафа був запрошений на відбірний матч до Чемпіонату світу 1990 проти збірної Ісландії, який відбувся 12 жовтня 1988 року і завершився внічию 1:1, Юджедаг в тому матчі так і не дебютував, так як був запасним гравцем. Через місяць, 11 листопада 1988 року, Мустай дебютував за збірну у відбірковому матчі проти Австрії, Юджедаг провів на полі весь матч, а його збірна в гостьовому матчі програла з рахунком 3:2. Усього за збірну Юджедаг провів дев'ять матчів, свою останню гру Мустафа провів 2 вересня 1990 року в товариському матчі проти Угорщини, який завершився перемогою угорців з рахунком 4:1. 14 листопада 1990 Мустафа викликався в збірну для участі у відбірковому матчі до Чемпіонату Європи 1992 проти збірної Польщі, але в тому матчі Юджедаг так і не з'явився.

Разом: 9 матчів, 0 голів; 1 перемога, 1 нічия, 7 поразок