Томас Юханссон біографія, фото, розповіді - колишній шведський професійний тенісист
-

колишній шведський професійний тенісист

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Томас Юханссон почав грати в теніс з п'яти років, його першим противником став його батько Крістер. У 1989 році Томас став чемпіоном Європи серед юніорів (до 14 років) в одиночному і парному розрядах. У 1991 році, незважаючи на травмований лікоть, Томас дійшов до фіналу юнацького турніру Orange Bowl у віковій категорії до 16 років, а 1993 рік закінчив на десятому місці в світовому рейтингу серед юнаків. У тому ж році він провів свої перші матчі в професійних турнірах.

У 1995 році Юханссон виграв свої перші турніри класу ATP Challenger в одиночному (Єрусалим, Неаполь) і парному (Ліллехаммер, Тампере) розрядах і закінчив сезон недалеко від першої сотні рейтингу. На наступний рік він дійшов до четвертого кола на Уїмблдоні, а на турнірі АТР в Сінгапурі взяв верх над Ріхардом Крайчек, восьмою ракеткою світу. Після Вімблдону він увійшов до сотні найсильніших тенісистів світу, а закінчив рік на 60-й позиції.

Пік кар'єри: 1997-2002

У березні 1997 року Юханссон виграє два турніри АТР підряд: в Копенгагені і Санкт-Петербурзі. У другій половині сезону він ще двічі доходить до півфіналів в турнірах АТР і закріплюється в числі 50 кращих тенісистів світу. У лютому та березні 1998 року в Антверпені і Роттердамі Юханссон переміг ще двох суперників з першої десятки рейтингу - свого співвітчизника Юнас Бьоркман та Євгена Кафельникова. Вихід у фінал турніру в Роттердамі перемістив його на 30-е місце в рейтингу. У другій половині року він дійшов до чвертьфіналу у Відкритому чемпіонаті США, перемігши в третьому колі Крайчек, на той момент п'ятого у світі, а потім - до фіналу турніру в Стокгольмі. У підсумку він закінчив рік серед двадцяти кращих тенісистів світу.

1999 пройшов для Юханнссона нерівно. Він пропустив два місяці, спочатку через травму кисті, отриманої при грі в футбол, а потім через вірусного захворювання. Проте в цьому сезоні він виграв турнір серії АТР Мастерс у Монреалі, перемігши у фіналі Кафельникова, четверту ракетку світу. Початок наступного року пройшло невдало, і до Вімблдону Юханссон не вдалося жодного разу виграти два матчі поспіль. На Уїмблдоні він, однак, переламав цю тенденцію і дійшов до четвертого кола, обігравши по шляху Кафельникова. Надалі він другий раз дійшов до чвертьфіналу на Відкритому чемпіонаті США, а в кінці року, займаючи 57-е місце в рейтингу, переміг на турнірі у Стокгольмі, здобувши перемоги відразу над трьома тенісистами з першої десятки. Він також взяв участь в Олімпійському турнірі в Сіднеї, але в першому ж колі поступився Марку Філіппусісу, п'ятнадцяте у світі.

У 2001 році Юханссон знову виграє два турніри поспіль, цього разу на трав'яних кортах напередодні Уїмблдону. Крім цього, він допомагає команді Швеції дійти до півфіналу Кубка Девіса, принісши їй вирішувати п'ятого очко в матчі з чехами. Він також приніс команді єдине очко в півфінальному матчі з австралійцями, перемігши в п'яти сетах Патріка рафтера. Протягом сезону він знову здобув ряд перемог над тенісистами з першої десятки рейтингу: Євгенія Кафельникова він переміг тричі, в тому числі в матчі Кубка Девіса, а також обіграв другу ракетку світу Марата Сафіна в Індіан-Уеллз і першу ракетку світу Густаво Куертен в Майамі.

На початку 2002 року Юханссон здобув головну перемогу в кар'єрі, вигравши Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу; при цьому йому жодного разу протягом турніру не зустрівся суперник з першої десятки і лише у фіналі йому протистояв суперник з першої двадцятки, 11-а ракетка світу Сафін. Юханссон став першим шведом за десять років, який виграв турнір Великого шолома в одиночному розряді. Після цієї перемоги Юханссон вперше увійшов в число десяти кращих тенісистів світу. Хоча надалі сезон розвивався не так вдало, в кінці року Юханссон взяв участь у Кубку Мастерс, де в якості запасного замінив травмованого Андре Агассі, проте, поступився у цій грі шостий ракетці світу Федереру.