Олег Володимирович Блохін: біографія

Олег Володимирович Блохін біографія, фото, розповіді - видатний радянський, український футболіст, універсальний форвард, автор безлічі футбольних рекордів СРСР

видатний радянський, український футболіст, універсальний форвард, автор безлічі футбольних рекордів СРСР

Перший радянський футболіст, який подолав рубіж «200 голів у залік Клубу Григорія Федотова». Станом на осінь 2010 року - єдиний футболіст, який подолав рубіж «300 голів в залік Клубу Григорія Федотова». Рекордсмен збірної СРСР з футболу за кількістю проведених за неї ігор і забитих голів. Другий, після Льва Яшина, радянський футболіст, удостоювався Золотого м'яча.

Володар Золотого м'яча (1975). Майстер спорту міжнародного класу (1975). Заслужений майстер спорту СРСР (1975), заслужений тренер України (2005).

Ігрова кар'єра

Серед рекордів радянського футболу, встановлених Блохіним, виділяється досягнення позначки в 200 голів. Знаменна подія сталася 21 серпня 1985 в Харкові, під час матчу «Металіст» - «Динамо» (Київ). 200-й гол у чемпіонатах СРСР (вища ліга) був забитий на 64-й хвилині у ворота Юрія Пєтухова.

200 голів були забиті протягом 14 років - 1-й гол був забитий 15 квітня 1972 в Києві у матчі «Динамо» (Київ) - «Дніпро» (на 65-й хвилині) (підсумковий рахунок - 2:1). Всього в чемпіонатах СРСР Блохін забив 211 м'ячів.

Тренер

З вересня 2003 року по грудень 2007 року Блохін був головним тренером національної збірної України. На Чемпіонаті світу з футболу 2006 року збірна України, яка вперше брала участь у фінальних стадіях ЧС, дійшла до 1 / 4 фіналу.

На початку грудня 2007 р. Блохін подав у відставку з поста тренера збірної. Відставка була прийнята на засіданні виконкому Федерації футболу України.

Через кілька днів після відставки з поста головного тренера збірної України Олег Блохін уклав контракт з ФК «Москва». У чемпіонаті Росії 2008 року «Москва» посіла 9-е місце. 26 листопада 2008 контракт Блохіна з «Москвою» був розірваний за обопільною згодою сторін.

З сезону 2009-2010 рр.. займає посаду спортивного директора ФК «Чорноморець» (Одеса).

Сім

Батько - Володимир Іванович Блохін (нар. 1922), російська, заступник голови Київської обласної ради товариства «Трудові резерви» , в минулому офіцер МВС.

Мати - Катерина Захарівна Адаменко (р. 1918), українка, заступник декана факультету промислового цивільного будівництва Київського будівельного інституту. Брат - Микола Володимирович Блохін (нар. 1939). Перша дружина Олега Блохіна - Ірина Дерюгіна, чемпіонка світу з художньої гімнастики. Від цього шлюбу у нього є дочка - Ірина (нар. 1983).

Бібліографія

• «Право на гол» (у співавторстві)
  • « екзаменує футбол »
  • « Футбол на все життя »
  • « Гол, який я не забив »

Матчі Блохіна за збірну

Разом: 112 матчів / 42 забиті голи; 63 перемог, 25 нічиїх, 24 поразки.

Футбольні досягнення

• За олімпійську збірну СРСР зіграв 12 матчів, забив 9 голів.
  • Чемпіон СРСР (7 - рекорд, спільно з Володимиром Мунтяном): 1974, 1975, 1977, 1980, 1981, 1985, 1986.
  • Кращий (1973-1975), другий (1977, 1978, 1980 і 1981) і третій (1976 і 1986) футболіст СРСР (за результатами опитування тижневика «Футбол »).
  • Бронзовий призер Олімпійських ігор 1972, 1976 рр..
  • У списках 33 кращих футболістів СРСР 15 разів, з них № 1 (1972-1982, 1985, 1986) - 13 разів, № 2 (1983, 1984 ).
  • Автор ювілейних голів київського "Динамо" в чемпіонатах СРСР: 1400-й (1973) ,1500-й (1975) ,1600-й (1977) ,1700-й (1979)
  • Володар Суперкубка УЄФА 1975.
  • Володар Кубка володарів Кубків УЄФА 1974/75 і 1985/86.
  • Володар Кубка СРСР (5): 1974, 1978, 1982, 1985 , 1987.
  • Учасник чемпіонатів світу 1982, 1986 рр..
  • За збірну СРСР провів 112 матчів, забив 42 голи.
  • Володар «Золотого м'яча» (кращий футболіст Європи) 1975 року.

Нагороди

• Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (2006).
  • Орден «За заслуги» ІІІ (1992) та ІІ (2004) ступенів.
  • Орден УПЦ преподобного Нестора Літописця (2002).

Цікаві факти

Після закінчення прощального матчу Олега Блохіна в 1989 Тамарою Гвердцителі була виконана пісня «Віват, король!», спеціально написана для «винуватця торжества». Пізніше ця пісня стала використовуватися під час вшанувань і інших спортсменів (наприклад, Федора Черенкова).

У пострадянський період Олег Блохін поєднував тренерську роботу з суспільно-політичною діяльністю. Двічі (у 1998 і 2002 р.) обирався депутатом Верховної Ради України. Мабуть, дотримується лівих політичних поглядів: у 2001 р. увійшов до фракції Комуністичної партії України, у 2002 р. пройшов до парламенту за списками цієї ж партії. Згодом перейшов до фракції Соціал-демократичної партії України (об'єднаної), а в 2003 році став членом політради СДПУ (о). http://file.liga.net/person/101.html