Байрон Хеміш Блек: биография

Блек розвиває свій успіх на початку 1996 року, вигравши перший в кар'єрі одиночний турнір АТР і двічі пробившись до фіналу. До кінця квітня він піднімається до 22-го місця в рейтингу, вищого в своїй одиночній кар'єрі. У парному розряді він виграє за рік чотири турніри, три з них з канадцем Грантом Коннеллі, і виходить з ним у фінал Вімблдонського турніру, повернувшись до десятки кращих парних гравців. У липні в Атланті Блек бере участь в єдиній у кар'єрі Олімпіаді і доходить до другого кола як в одиночному, так і в парному розряді (де його партнером був молодший брат, а дорогу їм перегородили майбутні бронзові призери турніру Марк-Кевін Гелльнер і Давид приношу). У чемпіонаті світу АТР в кінці року Блек і Коннелл доходять до півфіналу, де поступаються олімпійським чемпіонам, австралійцям Вудбрідж і Вудфорд.

1997-1999

У 1997 році Блек не домагався особливих успіхів на індивідуальному рівні ні в одиночному розряді (де в його активі лише перемога над шостою ракеткою світу Марсело Ріос), ні в парному (де він у середині сезону розлучився з Коннелі і за весь рік лише один раз дійшов до фіналу), але допоміг збірній Зімбабве вперше в історії вийти до Світової групи Кубка Девіса. Наступний рік в одиночному розряді склався більш успішно: тричі вийшовши у фінал турнірів, він повернувся до числа 30 найсильніших тенісистів світу. За рік він здобув три перемоги над тенісистами з першої десятки, в тому числі в Індіанаполісі - над Ріос, на той момент першою ракеткою світу. У парах він так і не зміг знайти постійного партнера і домігся перемоги лише в одному турнірі АТР. Зі збірною він вийшов до чвертьфіналу Світової групи Кубка Девіса після перемоги над австралійцями; у цьому матчі він виграв обидві особисті зустрічі, у Патріка рафтера і Джейсона Столтенберга. Однак у чвертьфіналі збірна Зімбабве всуху програла Італії.

Першу половину 1999 года Блек проводить в парі з південноафриканцем Уейном Феррейра. Вони тричі грають у фіналах і в одному з них домагаються перемоги. У другій половині сезону основним партнером Блека стає швед Йонас Бьоркман, з яким вони виграють два турніри Мастерс і доходять до півфіналу Відкритого чемпіонату США - вище досягнення Блек у цьому турнірі. В одиночному розряді Блек виграє другий турнір АТР у кар'єрі і ще раз грає у фіналі. У Кубку Девіса його перемоги над Ріос і Ніколасом Массу дозволяють збірної Зімбабве зберегти своє місце у Світовій групі ще на рік.

Останні роки

2000 знову проходить в пошуках партнера, так як з Бьоркманом Блеку не вдалося розвинути минулорічний успіх. Єдиний турнір цього року він виграє в лютому з іншим партнером. В одиночному розряді він двічі виходить у фінал, доходить до чвертьфіналу Вімблдону і в жовтні в черговий раз повертається до числа 30 найсильніших тенісистів світу. Але на наступний рік його успіхи були набагато скромніші, і після поразки у другому колі Вімблдону він покинув першу сотню рейтингу. У парах він востаннє вийшов у фінал турніру Великого шолома (на Відкритому чемпіонаті Австралії з Давидом Пріношілом) і виграв два останніх в кар'єрі турніру АТР (у тому числі єдиний раз в кар'єрі вони перемогли в парі з Уейном). 2002 рік став останнім у кар'єрі Байрона Блека: свій останній матч у парах він провів у другому колі Вімблдонського турніру, а остаточно зачохлив ракетку після двох поразок у стиковому матчі Світової групи зі збірною Бельгії.

Участь у фіналах турнірів Великого шолома в парному розряді за кар'єру (4)

Перемога (1)

Поразки (3)

Участь у фіналах турнірів за кар'єру (51)

Одиночний розряд (10)

Чоловічий парний розряд (41)

Цікаві факти

Байрон Блек двічі зустрічався з молодшим братом Уейном в професійних турнірах в одиночному розряді: у 1995 році в Мумбаї переміг, а в 1998 році в Торонто програв. У парному розряді рахунок між ними 6:2 на користь Байрона, при цьому Уейн виграв дві останні зустрічі.