Майкл Бошам: биография

У сезоні 2007/08 «Нюрнберг» як переможець Кубка Німеччини отримав право грати в Кубку УЄФА. У першому раунді німці пройшли згідно з правилом гостьових голів бухарестський «Рапід» (0:0, 2:2), а на груповому етапі посіли друге місце в групі А, програвши лише переможцю групи - «Евертону», ще два матчі вигравши і один звівши внічию. У першому ж раунді плей-офф (1 / 16 фіналу) «Нюрнберг» поступився за сумою двох матчів «Бенфіці» (0:1 в гостях і 2:2 на виїзді). Бошам зіграв в Кубку УЄФА три гри з восьми проведених його командою. У чемпіонаті Німеччини 2007/08 «Нюрнберг» виступив невдало, зайнявши 16-е місце (третє з кінця), і вилетів у другу Бундеслігу.

Влітку 2008 року Бошам перейшов у данський «Ольборг», що є чинним чемпіоном Данії (переможцем сезону 2007/08). 17 серпня 2008 Бошам дебютував в чемпіонаті Данії в матчі проти «Оденсе». Дебют вийшов вельми невдалим: на 18-ій хвилині матчу Бошам був видалений з поля, а його команда в підсумку поступилася 0:3. Рівно через місяць, 17 вересня 2008 року, Майкл Бошам дебютував у Лізі чемпіонів УЄФА у матчі «Селтік» - «Ольборг» в Глазго. У тій грі Бошам був видалений на 79-ій хвилині за фол останньої надії проти Самараса, хоча насправді фолив в тому епізоді не він, а його товариш по обороні Мікаель Якобсен, але суддя Маттео Трефолоні визнав порушником правил і покарав саме австралійця. Керівництво данського клубу подало апеляцію в УЄФА на це рішення судді. Сам же матч завершився внічию 0:0.

17 травня 2010 Бошам підписав контракт з клубом «Мельбурн Харт».

У січні 2004 року Бошам був викликаний до складу молодіжної збірної Австралії (до 23 років) тренером Френком Фаріна на відбіркові матчі олімпійського футбольного турніру Ігор в Афінах. 16 січня 2004 він зіграв свій єдиний матч у молодіжній збірній - в тій грі в Сіднеї австралійці перемогли збірну Папуа-Нової Гвінеї з рахунком 9:0. Бошам вийшов на заміну у другому таймі і відіграв 34 хвилини. Це був єдиний матч Бошам за молодіжну / олімпійську команду Австралії. У самому олімпійському турнірі в Афінах, де Австралія дійшла до 1 / 4 фіналу, Бошам участі не брав.

У 2005 році був вперше викликаний в головну збірну Австралії на тренувальні збори в Нідерландах тренером Гусом Хіддінком. Дебютував у складі збірної 22 лютого 2006 у відбірковому турнірі Кубка Азії 2007 проти Бахрейну в Манамі, австралійці виграли той матч 3:1, Бошам відіграв весь матч. Запрошувався до складу на відбіркові матчі чемпіонату світу 2006, однак на полі так жодного разу і не вийшов. Другий свій матч за збірну він зіграв 7 червня 2006 проти Ліхтенштейну, це була переможна (3:1) для австралійців товариська гра в рамках їх підготовки до ЧС-2006, Бошам замінив на 78-ій хвилині Крейга Мура. Бошам був включений Хіддінком до складу збірної Австралії і на фінальний турнір ЧС-2006 у Німеччині, але весь турнір просидів на лаві запасних. Цікаво, що у складі австралійців на ЧС-2006 Бошам був одним зі всього лише двох гравців, які виступали за клуби своєї рідної країни (на той момент він був гравцем «Сентрал Кост Маринерс», незабаром після ЧС перебрався до німецького «Нюрнберг»; другим був Марк Мілліган, на той момент гравець «Сіднея»). 7 жовтня 2006 в товариському матчі з Парагваєм Бошам, вийшовши на заміну замість Тоні Поповича, першим же своїм торканням відправив м'яч у власні ворота, невдало зігравши головою після удару Оскара Кардосо. 16 липня 2007 у вирішальному для австралійців матчі групового етапу Кубка Азії 2007 проти Таїланду в Бангкоку Бошам, вийшовши на поле з перших хвилин, забив на 21-ій хвилині ударом головою після навісу Люка Вілкшир гол, перший для сезону за збірну і другий у кар'єрі взагалі, і його команда повела 1:0. У другому таймі тієї гри австралійці «дотиснули» суперника, забивши ще три м'ячі (два - Відука, один - Кьюелл) і перемігши 4:0. У 1 / 4 фіналу австралійці поступилися японцям по пенальті (1:1; 3:4 пен.) І вибули з Кубка Азії.