Альберт Буняку біографія, фото, розповіді - швейцарський футболіст Косовська-албанського походження, нападник клубу «Нюрнберг»

швейцарський футболіст Косовська-албанського походження, нападник клубу «Нюрнберг»

Клубна кар'єра

Коли Альберту було 8 років, він переїхав разом з батьками до Швейцарії. Дуже пізно записався перший раз у футбольну школу - в 13 років. Перш ніж професійно зайнятися футболом, Альберт лише зрідка грав у нього, вважаючи за краще етму виду спорту баскетбол.

Починав кар'єру як правий захисник. Першою професійною командою для Альберта став «Шаффхаузен», в якому за два роки він зіграв 39 матчів і забив три м'ячі. При ньому команда виграла челендж-лігу - другий за значимістю чемпіонат Швейцарії. У січні 2006 року Альберт підписав дворічний контракт з німецьким клубом «Падерборн», але провів за команду лише 10 матчів і забив 1 м'яч, після чого виявився не потрібен тодішньому тренеру Йосу Лухукаю. Влітку 2006 року Буняку став безробітним.

Допоміг йому знайти роботу цікавий випадок. Його дружина працювала в бутіку Падерборна, частково належав дружині колишнього тренера «Падерборна» Павла Дочев. Одного разу, розговорившись з нею, дружина Альберта дізналася, що Дочев, в той час працював в ертфуртском «Рот-Вайсс», терміново потребує в нападаючому. Незабаром Буняку став гравцем його команди.

Альберт привернув увагу широкої громадськості 10 серпня 2008 року. У той день проходив кубковий матч між «Рот-Вайсс» і мюнхенською «Баварією». Буняку вийшов на поле відразу після перерви, а на сорок сьомому та 67-ї хвилинах поклав два м'ячі у сітку воріт мюнхенців. Це, правда, не врятувало його команду, «Баварія» перемогла з рахунком 4:3. Примітно, що той матч був першим офіційним для Юргена Клінсмана на посту головного тренера баварців.

Перейшов до «Нюрнберг» 2 лютого 2009 року. У бундеслізі дебютував 15 серпня 2009 року в матчі проти франкфуртського «Айнтрахта». Альберт вийшов на 56-й хвилині, а на 64 вже забив гол.

Кар'єра в збірній

14 листопада 2009 дебютував у складі національної збірної своєї країни. Це був домашній товариський матч проти збірної Норвегії, який збірна Швейцарії програла з рахунком 0:1. 2 червня 2010 був включений в заявку збірної Швейцарії на чемпіонат світу 2010 року, замінивши в списку нападаючого Марко Штреллера, надірвавши м'яз лівого стегна на тренуванні.