Томас Едвард Берк: біографія

Томас Едвард Берк біографія, фото, розповіді - американський легкоатлет, дворазовий чемпіон літніх Олімпійських ігор 1896

американський легкоатлет, дворазовий чемпіон літніх Олімпійських ігор 1896

На іграх, Берк брав участь в двох гонках - на 100 і 400 м. 6 квітня, він брав участь у відбіркових забігах до них, і кожного разу вигравав у своїй групі. 7 квітня відбувся фінал 400-метрового змагання, яке Берк виграв, на секунду випередивши найближчого суперника, свого співвітчизника Герберта Джемісона. 10 квітня відбулася заключна гонка на 100 метрів, яку Берк також виграв.

На Олімпіаді Берк використовував досить рідкісний в ті часи низький старт, який згодом став стандартом професійного спринту. Берк дійшов до цієї ідеї самостійно, спостерігаючи за тваринами, які стискаються перед кидком. Хоча техніка низького старту використовувалася деякими бігунами і до Тома Берка.