Хуан Карлос Сантана Валерон біографія, фото, розповіді - іспанська, футболіст, півзахисник, грав за збірну Іспанії

іспанська, футболіст, півзахисник, грав за збірну Іспанії

Кар'єра

Клубна кар'єра

Хуан Карлос Валерон почав кар'єру в академії клубу «Лас Пальмас». У 1995 році він дебютував в другому іспанському дивізіоні з першою командою клубу, де грав його брат, Мігель Анхель Валерон. Через два роки він перейшов до «Мальорку», в якій дебютував 30 серпня 1997 в матчі з «Валенсією», вийшовши на поле за 10 хвилин до кінця зустрічі. Після сезону в «Мальорці», Валерон перейшов в «Атлетіко Мадрид», але команда виступала дуже слабо, і через сезон «вилетіла» у другий дивізіон.

У 2000 році Валерон перейшов до клубу «Депортіво Ла-Корунья », з якою Валерон, вже в першому сезоні виграв суперкубок Іспанії, а через два сезони виграв кубок Короля і свій другий суперкубок країни. Блискуча гра Валерон змусила кумира галісійських уболівальників, бразильського півзахисника Джалмінью спочатку «осісти» на лавою запасних, а потім і піти з клубу. У лютому 2004 року Валерон підписав з «Депортіво» контракт до 2011 року, побажавши виступати за клуб до завершення кар'єри. Починаючи з першого місяця зими 2006 року у Валерон почалася низка травм, спочатку хрестоподібної зв'язки коліна, а потім у серпні того ж року, коли почався період відновлення, у Хуана Карлоса стався рецидив і 24 березня 2007 року він був повторно прооперований. Лише 27 січня 2008 Валерон знову вийшов на поле на 75-й хвилині зустрічі з «Вальядолідом», через 133 дні з моменту попереднього виступу. У сезоні 2008-2009 Валерон вже повністю повернувся на поле і завоював місце в «основі» команди.

1 травня 2010 Валерон підписав новий 5-річний контракт з «Депортіво».

Міжнародна кар'єра

У збірній Іспанії Валерон дебютував 18 листопада 1998 року в матчі з Італією, що завершився з рахунком 2:2. Всього за національну команду він провів 46 матчів і забив 5 голів.