Ерік Вальстедт: біографія

Ерік Вальстедт біографія, фото, розповіді - шведський футболіст, правий захисник

шведський футболіст, правий захисник

Грав у клубі «Астра», потім приєднався до ІФК «Гетеборг». На початку кар'єри грав на позиції нападника. 16 жовтня 1996 в матчі групового етапу Ліги чемпіонів проти «Мілана» вийшов на заміну за рахунку 0:1 і вже через хвилину першим же дотиком м'яча зрівняв рахунок, «біло-блакитні» виграли 2:1. У той час «Гетеборг» домінував у шведському футболі, тому за 3 сезону Вальстедт не зміг пробитися в основний склад команди і перед сезоном-1997 перейшов до «Хельсінгборг».

Перший офіційний матч за «червоних» провів 23 березня 1997 року в Кубку Швеції проти «Кальмара». 24 квітня 1997 у матчі четвертого туру чемпіонату Швеції проти «Еребру» забив перший після переходу в «Хельсінгборг» гол. 24 січня 1998 дебютував в національній збірній Швеції в товариському матчі з командою США, Вальстедт вийшов у стартовому складі і був замінений на 76 хвилині, Швеція програла з рахунком 0:1, це був перший матч збірної Швеції під керівництвом Томмі Содерберг. Раніше виступав за молодіжну (до 21 року) збірну Швеції, тренером якої також був Седерберг. У 1998 році «Хельсінгборг» виграв Кубок Швеції, Ерік провів у цьому турнірі 6 ігор і забив 1 гол. У сезоні-1999 «Хельсінгборг» вперше за 47 років став чемпіоном Швеції. Внесок Вальстедта в цей титул полягав у 18 матчах і 3 голи, причому один гол він забив у принциповому матчі проти «Мальме». У груповому етапі Ліги чемпіонів 2000/2001 провів 2 матчі: вийшов на заміну в домашніх іграх проти «Русенборга» і ПСЖ. У сезоні-2001 втратив місце в складі, в матчах першого кола лише тричі вийшов на заміну, і в липні 2001 року перейшов в данський клуб «Есбьерг».

Перший офіційний матч у складі «Есб'єргом» провів 29 липня 2001 року проти «Люнгбю». Відразу ж був переведений на позицію правого захисника, і надалі грав на ній. У сезоне-2001/02 пропустив лише одну гру Суперліги, а в інших 32-х іграх виходив у стартовому складі. 25 серпня 2002 забив свій єдиний гол у чемпіонаті Данії, у ворота «Мідтьюлланна». У липні 2003 року шведська газета «Aftonbladet» назвала Вальстедта "одним з кращих правих захисників датської ліги". У ті роки «Есбьерг» був середняком Суперліги, тому Вальстедта не викликали в збірну Швеції.

У лютому 2004 року повернувся в «Хельсінгборг» і підписав контракт терміном на 3 роки. У квітні 2004 року несподівано був викликаний до збірної Швеції на товариський матч з командою Португалії. У цьому матчі Вальстедт відіграв всі 90 хвилин, гра закінчилася внічию з рахунком 2:2. Був включений у заявку Швеції на Чемпіонат Європи 2004, але на поле не виходив. Більше Вальстедта не викликали в збірну. У сезоні-2006 «Хельсінгборг» завоював Кубок Швеції, Ерік провів у цьому турнірі 4 матчі, включаючи фінал. У тому ж році Вальстедт був визнаний «гравцем року в" Хельсінгборг "»