Микола Матвійович Веліков: біографія

Микола Матвійович Веліков біографія, фото, розповіді - тренер з фігурного катання

тренер з фігурного катання

Спортивна кар'єра

Микола Веліков почав кататися на ковзанах у віці 15 років, подивившись фільм «Серенада сонячної долини», в якому знімалася 3-разова Олімпійська чемпіонка Соня Хені .. У парі з Людмилою Синицине він став майстром спорту, пара регулярно входила в десятку кращих в СРСР. Кращим результатом пари стало 5-е місце на чемпіонаті СРСР, у міжнародних стартах участі не брали. Пізніше за медичними показаннями Микола Матвійович завершив кар'єру і став тренером своєї колишньої партнерки і дружини в парі з Анатолієм Євдокимовим. Кращим результатом дуету стало 3 місце в Кубку СРСР 1972 року та 3 місце на чемпіонаті РРФСР в 1973 році. Після завершення кар'єри Людмила Велікова як і чоловік перейшла до тренерської діяльності.

Тренерська діяльність

Через кілька років після завершення кар'єри Велікова вийшли на міжнародну арену як тренери. Перший успіх тренерського тандему Велікова - Марина Поплавська та Олексій Погодін, які стали чемпіонами СРСР серед юніорів. Першою парою, яка завоювала медалі міжнародних турнірів, були Неллі Червоткін і Віктор Тесля Всього, їхні вихованці ставали чемпіонами світу серед юніорів 7 разів (Наталія Крестьянінова та Олексій Торчинський - тричі, Марія Петрова і Антон Сихарулідзе - двічі, Наталія Шестакова та Павло Лебедєв, Марія Мухортова і Максим Траньков) і 2 рази серед дорослих (пари Шишкова-Наумов в 1994 році і Петрова-Тихонов в 2000). Микола Матвійович вважає за краще працювати з юніорами. Продовжує тренувати спортсменів.