Андрюс Величка: біографія

Андрюс Величка біографія, фото, розповіді - литовський футболіст, нападник, який виступає за шотландський «Абердін» на правах оренди з глазвегіанского клубу «Рейнджерс»

Клубна кар'єра

«Каунас»

Величка починав свою кар'єру в «Каунасі». За 12 років гри за «Каунас» Величка тричі побував в оренді: перший раз у Махачкалінському «Анжи», другий у Павлодарському «Іртиші», третій у единбурзькому «Харт оф Мідлотіан». За час кар'єри в «Каунасі» Андрюс зіграв за клуб більше 150 ігор і забив понад 100 голів.

«Харт оф Мідлотіан»

Він приєднався до команди влітку 2006 року на правах оренди і його дебют відбувся 9 вересня 2006 року в чемпіонаті Шотландії в матчі з «Сент-Міррен». Матч закінчився поразкою «Харт оф Мідлотіан» для виконуючого обов'язки тренера Ніла Макканн. 15 жовтня, Величка забив перші свої два голи в Единбурзі в грі з «Хайберніан».

Дворічна оренда в «Хартс» склалася успішно для литовця. Він забив 500 гол «Хартс» в шотландській лізі в матчі проти «Рейнджерс» на «Айброкс».

«Вікінг»

Чутки в пресі пов'язує його з переїздом до норвезького клуба «Вікінг »підтвердилися, коли з'ясувалося, що« Хартс »взяв ставку 1 млн фунтів стерлінгів. 26 лютого 2008 він підписав чотирирічний контракт з «Вікінг» і завершити в русі. Величка забив свій перший гол за вікінгів у своєму дебюті матчу проти «Хамаркамератене» 6 квітня 2008 року (3:2) і Величка заявив, що він не може бути щасливий у своєї мети, тому що в противному випадку повинна грати команда, щоб виграти матч . Він зіграв 18 ігор і забив 6 м'ячів у Норвегії.

«Рейнджерс»

Збірна Литви

Дебютував в збірній в матчі Литва - Молдова 16 серпня 1998. На 80-ій хвилині зустрічі Величка замінив Валдаса Тракіса. Наступним матчем для Андрюса став матч у квітні 2002 року проти Югославії.

Свій перший гол за національну збірну гравець забив 3 липня 2003 року в Валга в матчі проти Естонії. На 72 хвилині після його удару рахунок став 3:1. Підсумок матчу: перемога литовців з рахунком 5:1.