Марко Антоніо Вільясека Кабесас: біографія

Марко Антоніо Вільясека Кабесас біографія, фото, розповіді - чилійський футболіст, півзахисник

чилійський футболіст, півзахисник

Марко Вільясека почав кар'єру в клубі «Аудакс Італьяно». Після одного року, він перейшов до клубу «Коло-Коло». За «Коло-Коло» Вільясека провів 5 років, двічі став чемпіоном Чилі, доходив до півфіналу Кубка Лібертадорес, а також почав виступати за збірну країни. У лютому 1999 року Вільясека став призвідником бійки між гравцями «Коло-Коло» і «Універсідад де Чилі», за що був притягнутий до кримінальної відповідальності. 31 грудня 2001 контракт Вільясекі закінчився, однак продовжувати його півзахисник не зважився через невлати клубом заробітної плати гравцеві з жовтня по грудень, а також премії у розмірі 15 тис доларів. З приводу цих грошей Вільясека навіть звернувся до суду. Після відходу завершення контракту Вільясекі, переговори з півзахисником вів клуб «Універсідад Католика», проте клуб не міг заплатити суму в 450 тис доларів, які «Універсідад» повинен був виплатити аргенскому «Естудіантес», що володіла 25% прав на футболіста.

У лютому 2002 Вільясека перейшов у московський клуб «Спартак», який заплатив за трансфер чилійця 1,5 млн доларів. У складі Спартака Вільясека планувався на місце Віктора Булатова, який пішов з команди. Він був заявлений зявлен клубом на чемпіонат Росії, але ще до початку турніру покинув команду. Сам футболіст сказав, що причиною відходу стало небажання його дружини відпускати чоловіка до Росії: «Дружина категорично не захотіла переїжджати в Росію, а сім'я для мене понад усе. Мені дуже сподобався "Спартак", організація справи в цьому клубі, але жити в чужій країні без рідних людей я не можу ». За іншою версією, відхід з «Спартака» було пов'язане з невдоволенням Вільясекі ставленням клубу до іноземних гравців, зокрема, його не зустріли в аеропорту, чилійцеві не був наданий перекладач, а його побажання з побуту та проживання були проігноровані, а також він був незадоволений розташуванням бази, що знаходиться не в межах міста.

З «Спартака» Вільясека спробував влаштуватися в клуб «Ягуарес де Чьяпас», але невдало, а потім він перейшов до «Уніон Еспаньола». Звідти Вільясека перейшов до «Коло-Коло». У 2004 році Вільясека вдруге приїхав до Росії. Він перейшов до клубу «Ростов», який заплатив за трасфером півзахисника 300 тис євро. За «Ростов» Вільясека дебютував 13 березня 2004 року в першому турі чемпіонату Росії з клубом «Торпедо», в якому «Ростов» програв 0:4. Після цього Вільясека провів 6 матчів за основу команди і забив 1 гол, 10 квітня на 31-й хвилині в матчі чемпіонату з клубом "Торпедо-Металург», що завершився внічию 2:2. Проте потім Вільясека втратив місце в складі і грав тільки дублюючий склад «Ростова», провівши 14 матчів і забивши 1 гол. У наприкінці січня 2005 року Вільясека, давно бажав виступати на батьківщині через нестачу ігрової практики в Росії, повернувся в Чилі, підписавши контракт з клубом «Консепсьйон». Він дебютував у команді в матчі з клубом «Універсідад Католика», в якому «Консепсьйон» виграв 1:0. Потім Вільясека грав за «Сантьяго Морнінг» і знову за «Консепсьйон». З червня 2008 року Вільясека грає за клуб «Ренхерс» (Талька), будучи капітаном команди.

Міжнародна кар'єра

За збірну Чилі Вільясека провів 24 матчі і забив 2 голи. У кількох матчах він виводив національну команду на поле з капітанською пов'язкою. Брав участь у Кубку Америки 2001 і відбіркових матчах до чемпіонату світу 2002, проте потім перестав викликатися до збірної через частих змін тренерського штабу національної команди. На Кубку Америки Вільясека провів 4 матчі, з Еквадором всі 90 хвилин (перемога Чилі 4:1), з Венесуелою всі 90 хвилин (перемога Чилі 1:0), Колумбією всі 90 хвилин (поразка Чилі 0:2) і чвертьфінал з Мексикою, де Вільясека був видалений (поразка Чилі 0:2). У кваліфікації до чемпіонату світу 6 матчів, з Уругваєм всі 90 хвилин (поразка Чилі 1:2), з Бразилією, замінений через травму на 13-й хвилині (перемога Чилі 3:0), з Парагваєм всі 90 хвилин (поразка Чилі 0:1), з Болівією всі 90 хвилин (нічия 2:2), з Бразилією всі 90 хвилин (поразка Чилі 0:2) і з Колумбією всі 90 хвилин (поразка Чилі 1:3).