Олександр Миколайович Винокуров: биография

Переможні надії уболівальникам довелося покладати на наступний гранд-тур - веломногодневную гонку «Vuelta a Espa?a »2006 року. Початок іспанського туру вийшло в Олександра складним, проте вже 7-й етап показав, що Винокуров знаходить свою найкращу форму - лише декількох останніх сотень метрів не вистачило казахстанці до перемоги. Здатність «Вино» відповідати на образливі поразки проявилася вже на наступному етапі, якому він не дав закінчитися груповим фінішем, вигравши у пелетону 2 секунди. 9-й етап був виграний Винокуровим затяжним відривом в гору, що почався за 6 кілометрів до фінішу. Після цього, впевнено влаштувавшись на другій позиції в генеральному заліку, Олександр вів гонку від оборони аж до 17 етапу.

На 167-кілометровій дистанції між іспанськими містами Арда і Гранада настав переломний момент в цій багатоденної гонці. «Вино» на спуску з вершини першої категорії Alto de Monachil за двадцять кілометрів до фінішу почав відрив від групи претендентів на перемогу в генеральній класифікації. Атака казаха, яку не змогли відобразити конкуренти в боротьбі за «золоту майку», закінчилася лише на фініші етапу. Не ставши вплутуватися в спринтерські гри з переможцем етапу американцем Томом Деніелсоном, Винокуров зосередився на скорочення свого відставання від лідера гонки - іспанця Алехандро Вальверде. У результаті, зайнявши друге місце на етапі, гонщик із «Астани» вперше у своїй кар'єрі убрався в майку лідера генерального заліку гранд-туру, заробивши перевагу в 9 секунд. На наступному етапі 18 Гранада-Сьєрра де ла Пандера відбувся дубль велогнщіков з Казахстану - низка атак Винокурова та Андрія Кашечкіна, який виграв цей етап, призвела до того, що на фініш у вершину вищої категорії вони прийшли вдвох з відривом у 30 секунд від найближчого переслідувача.

Фінальну крапку в суперечці за перемогу на «Вуельті» Олександр Винокуров поставив у день свого народження на передостанньому 20-му етапі - в роздільній гонці на час, випередивши на 6 секунд зайняв друге місце Самуеля Санчеса і на 19 секунд свого основного суперника - Вальверде. 21 етап Туру Іспанії за традицією веломногодневних перегонів став «етапом дружби», після закінчення якого Винокуров був оголошений переможцем гонки, в перший раз у своєму житті вигравши генеральну класифікацію гранд-туру. З урахуванням того, що Кашечкін зайняв третє місце в генеральній класифікації, ім'я нової велогрупи набуло солідне звучання, увійшовши до елітного клубу профі-турів. Непрекращавшиеся переговори з найсильнішими гонщиками світу і успіхи на Вуельті призвели до того, що згода виступати в команді дали такі зірки як Андреас Клоден і Паоло Савольделлі.

Чемпіонат світу 2006

На що відбувся в Зальцбурзі чемпіонаті світу з шосейних велогонок 2006 року Олександр Винокуров за традицією був капітаном збірної Казахстану. 21 вересня в роздільної гонці на час Олександру знову, як і в 2004 році, дісталася бронзова медаль. Відставання від чемпіона світу Фабіана Канчеллара склало 1'47 ", в той же час від Девіда Забріскі« Вино »відстав на 20 секунд і якби не прикра затримка на дистанції, пов'язана з неполадками перемикання передач, міг би поборотися за срібну медаль.

У командній гонці збірна Казахстану, що складалася з трьох осіб (крім Винокурова до складу входили Андрій Кашечкін та Сергій Яковлєв) не змогла поборотися з грандами світового велоспорту. Ведучи в таких умовах гонку від оборони, Олександр, тим не менш, успішно стежив за основними претендентами на перемогу в заїзді. Так, наприклад, один з відривів майбутнього чемпіона Паоло Беттіні був нейтралізований "Вино". Казахстанський гонщик навіть зробив спробу залишити групу позаду своїм коронним ривком, однак позначилася тяжкість недавно завершився переможного Тура Іспанії, і покинути групу лідерів не вдалося. Оскільки ніхто з гонщиків заздалегідь не зміг забезпечити собі відриву від основної групи, Винокуров не став втручатися в фінішний суперечка спринтерів, і був у середині пелетону, коли Беттіні, Цабель і Вальверде заробили собі двосекундною перевагу. У підсумковому протоколі Олександр був 52 -м.