Роберта Вінчі біографія, фото, розповіді - італійська професійна тенісистка

італійська професійна тенісистка

Спортивна кар'єра

Перші роки кар'єри

Роберта Вінчі почала грати в теніс в шість років. Свій перший матч на професійному турнірі провела в 14 років, у 1997 році (турнір ITF в Галатіна, Італія), а в 1998 році вже виграла два турніри ITF в парі з співвітчизницею Флавією Пеннеттою. У 1999 році в парі з Пеннеттою вона перемогла на Відкритому чемпіонаті Франції серед дівчат. У тому ж році вона виграла свої перші турніри ITF в одиночному розряді.

2001-2003

У лютому 2001 року в Досі Вінчі в парі з француженкою Сандрін Тестю завойовує свій перший титул у турнірі Жіночої тенісної асоціації (WTA). У квітні проводить перший матч за збірну Італії. Вигравши з Глорією Піццікіні парний матч проти хорваток, вона розпочала серію з восьми перемог поспіль, перервану тільки в 2005 році (всього на рахунку Вінчі у виступах за збірну 16 перемог, з них 15 в парному розряді, і лише одна поразка). Вихід у чвертьфінал Відкритого чемпіонату Франції, також з Тестю, дозволяє їй увійти до числа ста кращих тенісисток світу в парному розряді. У подальшому вони виходять у півфінал Відкритого чемпіонату США і фінал турніру I категорії в Цюріху, і Вінчі виявляється вже в числі 50 кращих тенісисток в парному розряді. У підсумку вони з Тестю завойовують місце в підсумковому турнірі WTA-туру, але в чвертьфіналі поступаються Каре Блек і Олені Ліховцева.

2002 Вінчі почала успішно, дійшовши до фіналу двох турнірів у парному розряді, включаючи турнір I категорії в Токіо. Вона також знову дійшла з Тестю до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Франції. До 8 липня вона досягла вищої в кар'єрі дванадцятого рядки в рейтингу тенісисток в парному розряді. У червні в Ташкенті вона вийшла у свій перший півфінал турніру WTA в одиночному розряді. Однак потім пішла низка невдач, і другу половину сезону Вінчі фактично пропустила, зігравши всього в чотирьох турнірах і здобувши лише одну перемогу. 2003 рік вона майже повністю проводить у турнірах ITF і до червня вибуває із сотні найсильніших у парному розряді. Але все ж за рік їй вдається двічі дійти до півфіналу турнірів WTA і виграти один турнір ITF в парах. Цей же турнір у жовтні вона виграла і в одиночному розряді.

2004-2007

У 2004 році в грі Вінчі починається новий підйом. З Еммануеле Гальярді зі Швейцарії вона доходить до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Австралії, перемігши по шляху дві посіяних пари і поступившись тільки першій парі турніру, Руано-Паскуаль-Суарес. На відкритому чемпіонаті Франції вона другий раз у кар'єрі доходить до півфіналу турніру Великого шолома. У цьому їй знову допомагає Сандрін Тестю, з якою вони завдали поразки трьом посіяним парам, поки на їхньому шляху знову не стали Руано і Суарес. У червні, після перемоги в Бірмінгемі над 29-ю ракеткою світу Наталі Деші, вона вперше в кар'єрі перетинає межу топ-100 в одиночному розряді. З Тетяною Гарбін Вінчі представляє Італію на Олімпіаді в Афінах, де вони обіграють австралійську пару, але в другому колі потрапляють на іспанок Мартінес і Руано, посіяних на турнірі другими, і вибувають з боротьби, тоді як їхні суперниці продовжують шлях до срібних медалей. Після Відкритого чемпіонату США Вінчі повертається до числа 50 кращих тенісисток в парах. Кінцівка сезону, однак, знову не задалася: у парах останнім турніром Вінчі став Відкритий чемпіонат США, а в одиночному розряді вона дограє рік у турнірах ITF і знову вибуває з першої сотні рейтингу.