Раймонд ван дер Гау: біографія

Раймонд ван дер Гау біографія, фото, розповіді - колишній голландський футбольний воротар, в даний час - футбольний тренер

колишній голландський футбольний воротар, в даний час - футбольний тренер

Голландські клуби

Першим клубом ван дер Гау був «Гоу Ехед Іглс». Пройшовши через молодіжну академію клубу, він дебютував за основний склад у матчі проти клубу «Ден Босх», який відбувся 14 вересня 1985 року та завершився перемогою «Гоу Ехед Іглс» з рахунком 2:1. У дебютному сезоні ван дер Гау «Іглс» перебували в нижній частині турнірної таблиці Ередівізіє, а за підсумками сезону посіли десяте місце в чемпіонаті. Однак, вже в 1987 році клуб вилетів з вищого дивізіону, а протягом наступного сезону не зміг повернутися в Ередівізіє. У 1988 році Ван дер Гау перейшов до клубу «Вітесс». У перший же сезон Раймонда в новому клубі «Вітесс» виграв Ерстедівізіе і вийшов у вищий дивізіон чемпіонату Нідерландів, повернувшись туди після дев'ятирічної перерви. У сезоні 1989/90 «Вітесс» зайняв 3-е місце в Ередівізіє і вперше в історії кваліфікувався в Кубок УЄФА. Також клуб досяг фіналу Кубка Нідерландів.

У сезоні 1990/91 «Вітесс» посів 5-е місце в чемпіонаті, втративши можливість виступу в єврокубках в наступному сезоні. У розіграші Кубка УЄФА 1990/91 ван дер Гау провів чотири «сухих» матчі поспіль, а «Вітесс» досяг чвертьфіналу турніру, в якому поступився португальському «Спортінгу». У наступні сезони «Вітесс» завершував чемпіонат у першій шістці, але в єврокубках виступав невдало.

Манчестер Юнайтед

Зігравши більше 350 матчів у чемпіонаті Нідерландів, ван дер Гау перейшов в англійський клуб « Манчестер Юнайтед »за ? 500 000. Він дебютував за «Юнайтед» у матчі проти «Астон Вілли» у вересні 1996 року, відігравши цю зустріч «всуху». У 1997 році він вийшов на поле в півфінальному матчі Ліги чемпіонів проти дортмундської «Боруссії», коли Петер Шмейхель отримав травму буквально за кілька хвилин до початку гри. «Юнайтед» програв у цьому матчі з рахунком 1:0, але завдяки сейва голландця «червоні дияволи» поступилися лише з мінімальним рахунком.

Досягнення

Вітесс

«Манчестер Юнайтед» виграв ряд інших трофеїв в цей період, але ван дер Гау не провів достатньої кількості матчів, щоб отримати медалі.