Отто Мартінс Глорія: біографія

Отто Мартінс Глорія біографія, фото, розповіді - бразильський футбольний тренер

бразильський футбольний тренер

Отто Глорія народився 9 січня 1917 в Ріо-де-Жанейро в сім'ї португальських емігрантів «другої хвилі»: його бабуся по батьківській лінії була з Азорських островів, а з материнської - з міста Віла- Нова-де-Гайя. Він почав кар'єру в своєму рідному місті, виступаючи за місцеві команди, включаючи «Ботафого», «Васко да Гама» і «Олару». У віці 25-ти років він завершив кар'єру футболіста і став на тренерську стезю, взявшись тренувати молодіжний склад клубу «Васко да Гама», а потім він став ассістеном головного тренера клабу Флавіо Коста, а потім прийняв кермо влади самостійно і його клуб виграв перший футбольний трофей в житті Глорії - Чемпіон штату, потім Глорія недовго керував клубом «Васко да Гама».

У 1954 році Глорію запрошує до своїх лав клуб з батьківщини його предків - «Бенфіка», Глорія відповідає згодою, він прибуває в Лісабон 24 червня і відразу береться за роботу. Глорія керує «Бенфікою» 5 сезонів і зміг виграти з цим клубом 2 чемпіонату Португалії і 3 кубка Португалії, а залишив команду Глорія з-за конфлікту з керівництвом клубу, не бажає купувати потрібних йому гравців. Але, незважаючи на догляд, саме Глорія став тією людиною, який заклав фундамент команди, яка через через рік під керівництвом іншого тренера, угорця Бели Гуттманна виграє Кубок європейських чемпіонів. Після «Бенфіки» Глорія залишився в Португалії і керував клубами «Белененсеш» і «Спортінгом».

Після Португалії Глорія в лютому 1962 року виїхав до Франції, де став біля керма знаменитого клубу «Олімпік Марсель», який грав у другому французькому дивізіоні. Звичайно, Глорії поставили за мету вийти у вищу лігу французьку, і бразилець впорався: під його чотиримісячним керівництвом «Олімпік» не програв жодної гри і вийшов у вищу лігу. Після Франції, Глорія ненадовго вренулся до Бразилії, щоб знову очолити «Васко да Гама», а потім знову виїхав до Європи, щоб взяти кермо правління клубом «Порту», ??з яким Глорія став двічі другим, програвши кубок Португалії і зайнявши друге місце в чемпіонаті країни. Потім бразилець керував «Спортінгом», який привів до завоювання чемпіонського звання.

Робота Глорії призвела до того, що Португальська федерація футболу запропонувала Глорії, крім основної роботи, допомагати Луїсу Афонсо готувати збірну команду Португалії до чемпіонату світу 1966 в Англії, але потім сам Глорія став головним тренером команди і привів збірну до завоювання третього місця у світі. Після цього успіху Глорію запросив клуб «Атлетіко Мадрид», але в Іспанії бразилець успіхів з командою домогтися не зміг і повернувся до Португалії, в «Бенфіку» і навіть досяг з командою фіналу кубка Європейських чемпіонів, в якому правда, «Бенфіка» програла клубу « Манчестер Юнайтед »1:4.

Після« Бенфіки »Глорія працював з клубами« Португеза Деспортос »,« Васко да Гама »,« Греміо »і« Сантос »на батьківщині,« Монтеррей »у Мексиці, а також збірними Португалії та Нігерії, з останньою Глорія виграв Кубок африканських націй.

Помер Отто Глорія 2 вересня 1986 в Ріо-де-Жанейро.