Ольга Олексіївна Говорцова: біографія

Ольга Олексіївна Говорцова біографія, фото, розповіді - білоруська професійна тенісистка

білоруська професійна тенісистка

Спортивна кар'єра

Вперше взяла участь у професійному тенісному турнірі в 14 років (у Мінську, турнір Міжнародної федерації тенісу ITF). У тому ж році завоювала престижний юніорський тенісний трофей Orange Bowl у віковій категорії до 14 років. Через рік в Рамат ха-Шароні (Ізраїль) виграла свій перший турнір ITF в парі з Вікторією Азаренко і вперше вийшла у фінал у одиночному розряді. На наступний рік вони з Азаренко виграли Вімблдонський турнір серед дівчат у парному розряді.

Виграла свій перший турнір ITF в одиночному розряді в 2007 році в Мінську. Сезон 2007 року закінчила в числі 50 найсильніших тенісисток світу за рейтингом Жіночої тенісної асоціації (WTA.

Перший фінал турніру WTA Говорцова провела в 2008 році в Мемфісі (у півфіналі перемогла 18-у ракетку світу Шахар Пеєр, в фіналі програла Ліндсей Девенпорт). Через місяць вона з Едіном Галловіц з Румунії вийшла в Чарльстоні (Південна Кароліна) у свій перший фінал турніру WTA в парному розряді. Не будучи посіяними, вони перемогли у чвертьфіналі третю пару турніру Квєту Пешке і Ренні Стаббс, а в півфіналі - найсильнішу пару світу Кару Блек і Лізель Хубер перед тим, як поступитися у фіналі посіяним другими Катаріні Среботник і Ай Сугіяма. Ще через місяць Говорцова виграла свій перший турнір WTA в Стамбулі в парі з Джилл Крайбас (США). У червні досягла найвищої для себе на справжній момент 35-й позиції в рейтингу. На Олімпіаді в Пекіні вона поступилася у першому колі посіяної під четвертим номером Серені Вільямс. У парному розряді з Дар'єю Кущовий вони вийшли в друге коло, де програли українкам Олені і Катерині Бондаренко. Після цього Говорцова піднялася на вищу для себе позицію в рейтингу і в парному розряді.

У вересні 2009 року Говорцова додала до своєї колекції титулів дві перемоги в турнірах WTA в парному розряді, в Гуанчжоу і Ташкенті, здобуті протягом двох тижнів. У своєму останньому турнірі сезону, Кубку Кремля (з 2009 року турнір прем'єр-категорії) вона вийшла у фінал одиночного розряду, де поступилася італійці Франчесці Скьявоне.

Участь у фіналах турнірів WTA (6) і ITF (9)