У теніс Ернест почав грати у віці 5 років, коли бабуся вперше привела його на тенісний корт.

2004

Старт професійної кар'єри тенісиста .

2005

Виграв перший свій турнір Futures у Фрідберг, Німеччина. У цьому ж році в складі збірної Латвії з тенісу дебютує в розіграші Кубка Девіса у зустрічах проти збірних Греції та Словенії.

2006

Гулбіс виграє ще два турніри Futures в австрійському Бергхайме і швейцарському Лойгерне і три турніри ATP Challenger в Німеччині: Еккенталь в одиночному розряді, Оберштауфен і Ахен в чоловічому парному розряді. У Кубку Девіса приймає участь у зустрічах зі збірними Польщі та ПАР. Отримавши Wild Card від організаторів St. Petersburg Open дебютує в жовтні 2006 року на турнірі ATP у Санкт-Петербурзі. Ернест на дебютному для нього турнірі зумів дійти до півфіналу, обігравши по шляху трьох чеських тенісистів: Робіна Віка, Лукаша Длоугі і Яна Герн.

2007

Ернест виграє ще 4 турніру категорії Challenger: Безансон, (Франція); Монс, (Бельгія) в одиночному розряді і Сараєво, (Боснія і Герцеговина) в одиночному і парному розрядах. Завдяки своїм виступам цього року, Ернест Гулбіс вперше у своїй кар'єрі увійшов до рейтингу ATP в першу сотню. По ходу сезону досяг 47-го рядка, а закінчив сезон на 61-му місці.

У 2007 році Ернест Гулбіс дебютує на турнірах серії Великого Шолома. Перший же матч у першому колі на Відкритому чемпіонаті Франції приніс Гулбіса успіх. Їм був обіграний відомий англійський тенісист Тім Хенман в трьох сетах: 6-4, 6-3, 6-2. У результаті Гулбіс дійшов до другого кола, де в чотирьох сетах програв іспанцеві Альберту Монтаньеса: 1-6, 2-6, 6-1, 6-7.

У цьому ж році дебютує на Вімблдонському турнірі і Відкритому чемпіонаті США з тенісу. І якщо на Уімболдоне Гулбіс програв вже у першому колі десятому сеянному кіпріот Маркос Багдатіс, то в США Ернест зміг досягти хорошого результату для дебютанта - вихід у четверте коло. По дорозі Гулбіс обіграв італійця Потіто Стараче, Міхаеля Беррера з Німеччини та іспанця Томмі Робредо. Дорогу до чвертьфіналу йому перегородив іспанець Карлос Мойя.

2008

Гулбіс в 2008 році завойовує свій перший титул у парному розряді на турнірах ATP. Разом зі своїм партнером Райнером Шуттлер була здобута перемога на турнірі в Х'юстоні. У фіналі вони переграли Марселя Гранольєрс і Пабло Куеваса з рахунком 7-5, 7-6. На Відкритому чемпіонаті Франції з тенісу вперше вийшов у чвертьфінал на турнірах Великого Шолома. У цьому ж році Гулбіс стає учасником Літніх Олімпійських ігор у Пекіні. На олімпійському тенісному турнірі він програє у першому раунді Миколі Давиденко з рахунком 6-4, 6-2.

2009

У цей рік Гулбіс завойовує другий титул у парному розряді. У фіналі турніру в Індіанаполісі разом з росіянином Дмитром Турсуновим обіграв австралійську пару: Джордан Керр і Ешлі Фішер.

2010

28 лютого 2010, вперше вийшовши у фінал турніру ATP в одиночному розряді в Делрей-Біч, (США), Ернест Гулбіс перемагає свого суперника, хорвата Іво Карловича (6-2, 6-3) і отримує свій перший титул на турнірах ATP в одиночному розряді.

Цікаві Факти

• Тренер Гулбіса, Ернан Гумі, раніше тренував відомого російського тенісиста Марата Сафіна. Також з команди Сафіна з Гулбіса працює кілька менеджерів, а сам Марат вважає Ернеста одним з найперспективніших гравців у світовому турі.
  • Гулбіс виріс у спортивній сім'ї, так, наприклад, його дідусь Алвіль, відомий у минулому баскетболіст, чемпіон Європи з баскетболу 1958 року.
  • Ернест був відзначений пресою в скандальному інциденті. У Швеції його застукали в компанії повії. Ніч він провів у тюремній камері і йому довелося заплатити штраф.