Тайсон Гей: биография

Виступ Тайсона Гея в бігу на 200 метрів у 2006 році на Світовому легкоатлетичному фіналі в Штутгарті стало кульмінацією цього дуже успішного для нього року. Він став чемпіоном фіналу з новим особистим рекордом 19,68 с., Розділивши це звання з бігуном з Намібії Френкі Фредерікса. Тайсон Гей був радий, що Фредерікс був присутній на змаганнях, і бачив, як був повторений його особистий рекорд: «Бігти з таким часом перед очима Френкі - це честь. Він той, ким я захоплююся і як атлетом, і як людиною. "Гей також виграв бронзову медаль у бігу на 100 метрів, прибігши позаду Пауелла і Скотта. Однак Гей показав, на що він здатний у бігу на 100 метрів, у Кубку світу ІААФ 2006 року, взявши золото з результатом 9,88 с. В кінці сезону, коли Гетлін був відсторонений від змагань, Тайсон Гей домінував у рейтингу «Новин Легкої атлетики» 2006 року, перемігши в шести з семи найшвидших 100-метрових забігів (Скотт був третім у цьому рейтингу), і в чотирьох із кращих шести забігів на 200 метрів (за Картером і Спірмон). Крім того, він був другим найшвидшим бігуном на 100 метрів у світі в цьому році, поступившись тільки світовому рекордсмену Пауеллу. Довівши, що він здатний блискуче виступати і в 100, і в 200 метрах, Гей розмірковував про своєму розвитку як спринтера:

Дорога до чемпіонату світу в Осаці

Так як Броман все ще відбував покарання у в'язниці, Тайсон Гей почав працювати з новим тренером - золотим медалістом Олімпійських ігор Джоном Драммондом. Драммонд був відомий своїм швидким стартом, і Гей сподівався, що він допоможе йому поліпшувати його стартову реакцію. Метою Тайсона Гея стало кидати виклик пануванню рекордсмена Пауелла в бігу на 100 метрів. Він почав сезон 2007 року на відкритих стадіонах з двох забігів з попутним вітром за 9,79 с. і 9.76 с. Другий час було зафіксовано з вітром, всього лише на 0.2 м / с переважаючим дозволених норму, і цей час перевершувало рекорд Пауелла 9,77 с.

На Національному чемпіонаті США Тайсон Гей повторив свій особистий рекорд на 100 метрів - 9,84 с. із зустрічним вітром. Цей результат став рекордом чемпіонату і другим найшвидшим результатом на 100 метрів із зустрічним вітром після 9,82 с. За ним послідував новий особистий рекорд на 200 метрів у фіналі, і знову з зустрічним вітром. Його результат 19,62 с. був другим найшвидшим в історії; тільки результат Джонсона 19,32 с. на Олімпійських Іграх в Атланті 1996 року був вище. Тайсон Гей був дуже радий цьому досягненню, але зазначив, що конкуренція все ще дуже сильна: «Я не думав ні про яке часу. Я намагався відірватися від Спірмон з такою швидкістю, як міг ». Тайсон Гей провів невеликий період часу, відновлюючись в рамках підготовки до чемпіонату світу 2007 року в Осаці, Японія. Він повернувся на бігову доріжку в Європі і, в той час як погодні умови були несприятливі, виграв 200 метрів в Лозанні з результатом 19,78 с. і переміг у змаганнях на 100 метрів у Шеффілді і Лондоні. Він передчував можливістю протистояти Пауеллу на чемпіонаті світу: обидва спринтера жодного разу не зазнали поразки у тому році, і Гей зазначив, що він готовий до цього виклику.