Патрік Гелбрайт: биография

З січня до листопада 1995 року Гелбрайт і Коннелл виграли чотири турніри і ще тричі грали у фіналах. Вони також дійшли до півфіналу Відкритого чемпіонату США. Успішні виступи забезпечили їм участь у чемпіонаті світу АТР, який вони з третьої спроби зуміли виграти; хоча вони виграли лише один з трьох матчів групового етапу, цього вистачило, щоб вийти з групи, а потім вони перемогли Вудбрідж і Вудфорд в півфіналі і нідерландську пару Хархейс - Елтінг у фіналі.

Закінчення кар'єри: 1996-2000

На початку 1996 року Гелбрайт розлучився з Коннеллі, наближалися до закінчення кар'єри. Протягом цього сезону він змінив декілька партнерів, найчастіше виступаючи з Андрієм Ольховським, з яким дійшов до півфіналу Відкритого чемпіонату Австралії і виграв турнір у Гонконгу. З іншими партнерами він переміг ще на трьох турнірах, включаючи третю за кар'єру перемогу на турнірі категорії ATP Super 9 в Канаді. У змішаному парному розряді він повторив успіх дворічної давності, вигравши з Лізою Реймонд Відкритий чемпіонат США. У цьому році він в перший і останній раз за кар'єру виступав за збірну США в Кубку Девіса, де його партнером був Патрік Макінрой. Після поразки від чехів у чвертьфіналі більше його в збірну не запрошували.

У 1997 році постійним партнером Гелбрайта став Елліс Феррейра з ПАР. Вигравши п'ять турнірів і ще двічі пробившись до фіналу, вони в останній раз за кар'єру Гелбрайта потрапили в чемпіонат світу АТР, але, програвши два матчі з трьох, з групи вийти не зуміли. Гелбрайт також втретє за кар'єру дійшов до фіналу турніру Великого шолома в змішаному парному розряді, але у фіналі Відкритого чемпіонату Франції їх з Реймонд перемогли Ріка Хіракен і Махеш Бхупаті.

У 1998 році Гелбрайт знову змінив ряд партнерів. В основному він грав з Бреттом Стівеном з Нової Зеландії, з яким виграв турнір в Окленді і дійшов до чвертьфіналу на перших трьох турнірах Великого шолома в сезоні. На Відкритому чемпіонаті США вони з Реймонд знову дійшли до фіналу в змаганні змішаних пар, але програли Серені Вільямс і Максиму Мирному.

1999 Гелбрайт почав, виступаючи в парі то з Джимом Кур'є, то з Паулем Хархейсом, але з квітня його партнером став Джастін Гімелстоб, з яким він і виграв свої останні турніри АТР в Атланті і Ноттінгемі. Останнім турніром Гелбрайта в 1999 році став Уїмблдон, після якого він пропустив залишок сезону через операцію з відновлення ахіллового сухожилля[прибрати шаблон]. Повністю відновитися після операції йому не вдалося. Крім виходу в фінал у Скоттсдейл і півфінал в Майамі, він у 2000 році не пройшов далі третього кола ні на одному турнірі і закінчив активну кар'єру після поразки у другому колі Відкритого чемпіонату США.

Участь у фіналах турнірів Великого шолома за кар'єру (6)