Алессандро Дель П'єро: биография

Національна збірна

1995-2006. Роки без перемог

Алессандро Дель П'єро дебютував у національній команді своєї країни ще в 1995 році. Незабаром після цього він був викликаний на чемпіонат Європи 1996, проте провів на ньому лише 45 хвилин, будучи заміненим в перерві матчу зі збірною Росії. У «актив» футболіста не можна занести і подальше світову першість 1998 року, де Італія поступилася майбутнім чемпіонам французам в 1 / 4 фіналу. Історія повторилася через два роки, тільки цього разу збірна Франції здолала «адзурри» у фіналі чемпіонату Європи, хоча поступалася в рахунку майже до самого закінчення матчу.

Повернення Алекса на міжнаціональну арену відбулося під час японо-корейського « мундіалю »2002 року. Примітно, що саме гол футболіста, проведений у ворота угорців, допоміг Італії кваліфікуватися на це світову першість. Слідом за чим м'яч, забитий ним Мексиці, вивів «Скуадру адзурру" в 1 / 8 фіналу, проте і на цей раз вона не змогла дійти навіть до півфіналу турніру.

Чемпіонат світу 2006. Золота медаль

У перших числах січня 2006 Марчелло Ліппі, тренер національної команди, відкрито заявив, що був би радий бачити Алессандро в заявці збірної на майбутній «мундіаль». За словами Капелло, Дель П'єро набрав відмінну форму і, як ніхто, заслужив відправитися до Німеччини. До цього знаходження футболіста в числі 22-х обраних було під питанням. Причиною цьому частково слугувало не надто вдалий виступ на початку кваліфікаційного турніру. Але, набравши відмінну форму до його завершення, Алессандро Дель П'єро довів тоді ще головному тренеру Марчело Ліппі, що його претензії на участь у світовому форумі досить обгрунтовані. «Переломним моментом» став останній матч італійців проти збірної команди Молдови, який «Скуадра Адзурра» виграла з рахунком 2:1, тоді як Дель П'єро був визнаний головним героєм протистояння. Незважаючи на те, що він так і не з'явився у попередній грі зі словенцями, в матчі проти Молдови Алессандро вийшов з перших хвилин і провів на полі всі два тайми. Сповнений ним у середині першої половини матчу штрафний ледь не призвів до голу, проте м'яч потрапив у поперечину, а що встиг на добивання Крістіан Вієрі опинився в офсайді. Але саме ця зв'язка гравців, зрештою, організувала взяття воріт Сергія Пащенка за двадцять хвилин до фінального свистка. Алессандро Дель П'єро зробив дивовижний прохід у штрафну супротивника, після чого віддав пас Крістіану Вієрі, якому залишалося лише не промахнутися. У підсумку, обмінявшись голами під завісу зустрічі, суперники закінчили гру з рахунком 2:1. Італія кваліфікувалася на мундіаль з 1 місця, випередивши збірну Норвегії, яка стала другою, на 5 очок.

У складі збірної Італії на полях чемпіонату світу 2006 року Алессандро Дель П'єро виконав роль головного козиря в півфінальному матчі з німецької збірної. Вийшовши на поле в додатковий час, Алекс зумів перевернути хід подій, забивши дуже важливий гол, який і став запорукою загального успіху. До цього моменту Німеччина вже програвала з рахунком 0:1: під час розіграшу кутового удару захисники вибили м'яч точно на Андреа Пірло, який тонким пасом знайшов у штрафному майданчику «вільного» Фабіо Гроссо. Відразу ж після цього німці зробили спробу відігратися, але пропустили стрімку атаку: Альберто Джилардіно доправив м'яч Алессандро Дель П'єро, і той, вийшовши один на один з голкіпером, відправив снаряд у дальній верхній кут воріт.