Ігор Володимирович Акінфєєв: біографія

Ігор Володимирович Акінфєєв біографія, фото, розповіді - російський футболіст, воротар, заслужений майстер спорту Росії
День народження 08 квітня 1986

російський футболіст, воротар, заслужений майстер спорту Росії

Член клубу Лева Яшина.

Ранні роки

Ігор Акінфєєв народився 8 квітня 1986 року в підмосковному місті Видне. У чотирирічному віці батько віддав Ігоря у футбольну школу ЦСКА. Місце у воротах зайняв Акінфєєв на другий тренуванні. Першим тренером молодого футболіста став Дезидерій Федорович Ковач. У складі юнацької команди ЦСКА Ігор в 2002 році став чемпіоном Росії. У цьому ж році Акінфєєв закінчив футбольну академію ЦСКА і уклав контракт з армійською командою. У липні він був дозаявлений за клуб і провів у сезоні 2002 десять матчів за дубль ЦСКА, в яких пропустив чотирнадцять голів. За підсумками чемпіонату дублерів його команда посіла одинадцяте місце. У 2002-му Ігор отримав виклик у юнацьку збірну Росії. За юнацьку збірну Акінфєєв дебютував у серпні того ж року, в матчі проти збірної Швеції.

Футбольна кар'єра

Сезон 2003

У міжсезоння 2002/03 Акінфєєв проходив передсезонні збори з основним складом ЦСКА в Ізраїлі, де, на думку газети «Спорт-Експрес»: «впевненою, не по роках зрілої грою справив фурор і виглядав сильнішим Мандрикіна».

Перший свій матч на дорослому рівні Ігор провів 29 березня 2003 в 1 / 8 фіналу кубка РФПЛ проти петербурзького «Зеніту» на Петровському: він вийшов на другий тайм замість Дмитра Крамаренко і відіграв свій відрізок «на нуль», продемонструвавши холоднокровність і хорошу реакцію.

У Прем'єр-лізі Акінфєєв дебютував 31 травня. ЦСКА на виїзді зустрічався з самарськими «Крильями Совєтов» і виграв 2:0, а сам Ігор відбив пенальті на останніх хвилинах зустрічі від лідера клубу Андрія Каряки. За підсумками зустрічі Акінфєєв був визнаний кращим гравцем матчу. Всього в чемпіонаті 2003 Iгор провів тринадцять матчів, в яких пропустив одинадцять м'ячів. За підсумками змагання ЦСКА, вперше в своїй клубній історії, став чемпіоном Росії. Для Акінфєєва золоті медалі чемпіонату 2003 стали першим досягненням у «дорослому» футболі.

У кубку Росії 2003/04 Ігор провів два матчі. Дебют відбувся 5 листопада проти команди «Єлець», гра завершилася перемогою армійців - 3:1. Другий матч в 1 / 8 фіналу Акінфєєв відіграв «насухо» - 4:0 на користь ЦСКА.

У сезоні 2003 Ігор Акінфєєв провів один матч в єврокубках. Дебют молодого воротаря відбувся 30 липня проти македонського клубу «Вардар», гра завершилася поразкою москвичів 1:2. На думку Ріната Дасаєва Акінфєєв у пропущених м'ячах був не винен. У Єврокубках Ігор Акінфєєв став кращим воротарем 2004-2005, випередивши самого Єжи Дудека.

Після першої гри за основний склад ЦСКА в чемпіонаті Росії Акінфєєв був викликаний в головну збірну країни. Проте в 2003 році він за основну команду Росії так і не зіграв. 5 вересня Акінфєєв дебютував за олімпійську збірну Росії в матчі проти збірної Ірландії. Матч закінчився з рахунком 2:0 на користь ірландців. Усього за олімпійську збірну Ігор провів два матчі, в другому, проти збірної Швейцарії, росіяни поступилися 2:1.

Сезон 2004

У матчі на Суперкубок, який відбувся 7 березня проти московського « Спартака », Акінфєєв провів на полі всі 90 хвилин гри. Єдиний гол він пропустив на 14-й хвилині після штрафного удару Калиниченка. Гра завершилася з рахунком 3:1 на користь ЦСКА.

У новому сезоні Акінфєєв став твердим гравцем основи. У перших трьох матчах чемпіонат 2004 він незмінно виходив у стартовому складі ЦСКА. У третьому турі, в матчі проти самарського клубу «Крила Рад», Ігор на останніх хвилинах гри був вилучений з поля за удар суперника рукою. Інцидент трапився, після того як Ковба на 79 хвилині забив гол, набіг Короман вдарила по відскочив від сітки воріт м'ячу і потрапив в обличчя Акінфєєва, після цього виникла бійка, за підсумками якої Акінфєєв побачив перед собою червону картку. За це порушення Акінфєєв був дискваліфікований на п'ять матчів. Під час дискваліфікації Ігор виступав за дубль армійців, за який провів чотири матчі і пропустив два м'ячі. Всього в сезоні 2004 року Акінфєєв провів у чемпіонаті Росії 26 матчів, в яких пропустив 15 м'ячів. За підсумками сезону ЦСКА завоював срібні медалі першості, а Ігор був визнаний кращим воротарем Росії, також Акінфєєв увійшов до числа «33 кращих» під № 3 і був визнаний кращим молодим воротарем світу за версією телеканалу «Fox Sports».