Заза Зурабовіч Джанашия: біографія

Заза Зурабовіч Джанашия біографія, фото, розповіді - грузинський футболіст, нападник

грузинський футболіст, нападник

Вихованець ДЮСШ міста Зугдіді. На початку своєї кар'єри виступав за грузинські клуби «Одіші» Зугдіді, «Шевардені 1906» Тбілісі і ФК «Самтредіа».

У 1996 році 20-річний грузинський футболіст був запрошений в московський «Локомотив» головним тренером клубу Юрієм Сьоміним. У складі «Локомотива» Джанашия чотири рази ставав призером чемпіонату Росії, чотири рази володарем Кубка Росії, двічі брав участь у півфіналах Кубка володарів кубків УЄФА.

За час самого успішного для себе періоду кар'єри зіграв за клуб у 194 матчах, забив 51 м'яч:

Останній гол Джанашия за «Локомотив» став одним з найважливіших в історії клубу. 20 червня 2001 у фіналі Кубка Росії 2000/2001 «Локомотив» зустрічався з клубом «Анжи». На останній хвилині матчу за програшному рахунку 0:1 нападник московського клубу забив м'яч у відповідь, що дозволив перевести гру в додатковий час, у результаті в серії післяматчевих пенальті сильнішими виявився «Локомотив» (4:3).

Після відходу з московського «Локомотива», в 2002 році гравець виступав у Грузії за «Локомотив» тбіліський, у 2003 за «Коджаеліспор» з турецького міста Ізміт, а завершив свою ігрову кар'єру в 2004 році виступами за «Балтику» (Калінінград) в Першому дивізіоні Росії .

З 2007 року Джанашия працює тренером у ДЮСШ «Локомотив-Перово» (Перово).

Командні

Приватні

• Кращий бомбардир ФК «Локомотив» (Москва) в чемпіонаті Росії 1998 року (8 м'ячів; разом з А. Бородюк)
  • № 1 у номінації «Перший нападник» за оцінками «Спорт-Експрес» (2): 1998 (середній бал6,13), 1999 (6,29)
  • У списках 33 кращих футболістів чемпіонату Росії (2): № 2 (1998, 1999)