Стівен Джордж Джеррард: биография

Перемога в Лізі Чемпіонів

Травма стопи, отримана в грі проти «Манчестер Юнайтед» 20 вересня 2004 , залишила Джеррарда поза грою до кінця листопада. Однак цей так неприємно почався сезон став у підсумку найуспішнішим у кар'єрі Стівена. В останній грі групового раунду Ліги Чемпіонів УЄФА 2004/05 Джеррард ударом з двадцяти двох метрів забив переможний гол у грі проти грецького «Олімпіакоса». «Ліверпулю» необхідно було перемогти з різницею в два м'ячі, щоб пройти в наступний раунд турніру. Гол Стівена як раз і став другим. Пізніше футболіст зазначив, що цей гол він вважає найкращим і найважливішим у своїй клубній кар'єрі.

«Ліверпуль» вийшов у фінал Ліги Чемпіонів і зустрівся в Стамбулі з «Міланом». Після перерви «червоні» виходили на поле, програючи з рахунком 0:3. Але у другому таймі Джеррард забив гол головою і поклав початок гольовий низці своєї команди. Через кілька хвилин почин капітана продовжив Володимир Шміцер, який забив другий гол. А пізніше проти Джеррарда були порушені правила у штрафному майданчику «Мілана», і після добивання з пенальті Хабі Алонсо зрівняв рахунок - 3:3.

«Ліверпуль» переміг у серії післяматчевих пенальті, а Джеррард став другим за молодості капітаном, який підняв над головою клубний Кубок Європи (наймолодшим був Дідьє Дешам). Після матчу Джеррард відповів на запитання журналіста щодо своїх планів на майбутнє: «Як я можу піти з команди після такої перемоги?». Однак у червні 2005 року знову поповзли чутки про відхід капітана з «Ліверпуля», знову в якості майбутнього роботодавця Джеррарда фігурував «Челсі», який готувався побити британський трансферний рекорд і заплатити за півзахисника двадцять два мільйони фунтів. «Ліверпуль» умовляв Джеррарда залишитися, а сам футболіст заявляв, що хоче покинути клуб.

Але вже на наступний день до радості шанувальників «Ліверпуля» Джеррард змінив своє рішення і пов'язав своє майбутнє з мерсисайдського клубом. Він також вибачився перед уболівальниками команди і запропонував керівництву клубу позбавити його капітанства, але Рафаель Бенітес не вважав це за необхідне. Вранці 8 липня Джеррард разом зі своїм одноклубником Джеймі Каррагер підписав новий чотирирічний контракт з «Ліверпулем».

За свою гру в тій переможної Лізі Чемпіонів Джеррард був визнаний найкориснішим гравцем турніру.

Кубок Англії 2006

У сезоні 2005/06 Джеррард показав свій найкращий футбольний рівень. Він забив 23 голи в 53 іграх, граючи на позиції півзахисника. У квітні він був названий кращим футболістом Англії, зайнявши перше місце в опитуванні професійних футболістів, ставши першим гравцем «Ліверпуля», що завоював цю нагороду, з часів Джона Барнса (1988).

Джеррард завершив сезон, привівши «Ліверпуль »до перемоги в Кубку Англії. У фіналі він двічі вразив ворота «Вест Хем Юнайтед», забивши у тому числі найважливіший гол в доданий час, яким зрівняв рахунок і перевів гру в додатковий час. Його удар з 30 метрів, який Шака Хіслоп не зумів відбити, став одним з найкрасивіших голів у фіналах Кубка Англії і був визнаний кращим голом сезону.