День народження 16 січня 1969

американський боксер-професіонал

Крім боксу Рой Джонс відомий своєю музичною та акторською кар'єрою. У 2001 році він записав свій перший альбом у стилі реп, а в 2003 знявся у фільмах «Матриця: Перезавантаження» і «Матриця: Революція» в ролі капітана Балларда.

Любительська кар'єра

Рой Джонс (молодший) народився 16 січня 1969 року в невеликому містечку Пенсакола в штаті Флоріда.С самого дитинства його батько, Рой Джонс старший (або, як його часто називають, «Великий Рой» - Big Roy), у минулому професійний боксер, намагався прищепити Рою любов до боксу, він хотів виростити чемпіона, яким самому йому не судилося стати. Але тільки з 10 років Рой почав займатися боксом. Маючи вагу не більше 32 кг, Джонс перемагав 14-річних суперників, вагою кілограм під 40. У 11 років він виграв турнір Золоті Рукавички штату Алабама (відправивши суперника по фіналу в нокаут ударом по корпусу), а потім ще чотири роки поспіль повторив цей успіх. У 1982 р. Джонс здобув у рамках турніру «Sunshine State Games» перемогу за очками над людиною, який доставить йому в майбутньому великі неприємності в професіоналах. Їм був його ровесник Антоніо Тарвер. У 1984 році Джонс виграє Юніорські Олімпійські ігри в США, а ще через два роки виграє престижний національний турнір США «Золоті рукавички» у вазі до 54 кг, перемігши у фіналі за очками Віктора Левіна. Ще через рік він повторно завоює цей титул, але вже у вазі до 71 кг, здолавши у фіналі Рея МакЕлроя.

Звичайно, в любительській кар'єрі, як і у більшості боксерів, були і поразки. Так, в 1986 році Рой програв за очками у півфіналі Ігор доброї волі радянському боксерові Ігорю Ружнікову. Ще одне відоме поразка сталося, коли він намагався третій рік поспіль виграти національні Золоті Рукавички. У попередніх зустрічах Джонс здобув перемоги в трьох зустрічах, у тому числі переміг Томаса Тейта (за очками) і чемпіона США у вазі до 165 фунтів (74,8 кг) Фаб'єна Вільямса (нокаутом у третьому раунді). У півфіналі ж йому випало зустрітися з Джеральдом МакКлеллану. Всі три раунди пройшли у високому темпі з великою кількістю ударів з того і з іншого боку, але в результаті всі п'ятеро суддів порахували, що краще виглядав МакКлеллан (за словами відомого тренера Еммануеля Стюарда, у нього зберігся запис того бою, проте підтвердження цього поки немає ). Однак переможцю дісталося від Джонса так сильно, що він більше місяця після цього не брав участь навіть у спарингах, через те, що у нього боліла щелепа після ударів Роя. Також Джонс згадував у інтерв'ю після другої зустрічі з Тарвером, що одне з його поразок в любителях було нокаутом, але не сказав, кому саме він тоді програв.

Тепер Джонсу належало пробитися на Олімпійські ігри 1988 р. в Сеулі. Спершу йому треба було потрапити у фінальний Відбірковий Турнір, у якому кожне місце в національній збірній оскаржували між собою 8 учасників:

• переможець і срібний призер національного турніру США (переможцем у вазі до 71 кг. Став Френкі Лайлз, в тому числі здобувши перемогу над Джонсом за очками, причому Рою був навіть відрахував стоячий нокдаун, друге місце зайняв одвічний суперник Лайлза, Тім Літтлз);