Алан Дзагоєв Елізбаровіч: біографія

Алан Дзагоєв Елізбаровіч біографія, фото, розповіді - російський футболіст, півзахисник ПФК ЦСКА і збірної Росії

російський футболіст, півзахисник ПФК ЦСКА і збірної Росії

Ранні роки

Починав свій футбольний шлях Алан в школі № 4 Беслана, з 2000 року виступав за «Юність» з Владикавказа. Перший тренер Юрій Наніев. Матеріальне забезпечення було не кращим, Алан відточував фінти на автомобільні покришки. Потім проходив навчання в тольяттинском центрі підготовки футболістів Академія футболу імені Юрія Конопльова (Тольятті), де його тренував Ігор Осінькін, який помітив цього гравця на турнірі «Шкіряний м'яч».

Крила Рад-СОК

У 2006-2007 роках Алан виступав за Дімітровградський клуб «Крила Рад-СОК», за який провів 37 матчів і забив 6 голів. У клубі Алан дебютував 29 квітня 2006, перший м'яч у своїй професійній кар'єрі забив 14 травня 2006 року в ворота Нафтохіміка.

ЦСКА

У середині грудня 2007 року Дзагоєв перейшов у московський ЦСКА. За ЦСКА дебютував 27 січня 2008 в рамках розіграшу Кубка Першого каналу в матчі проти донецького «Шахтаря», вийшовши на заміну на 78 хвилині гри. 26 квітня 2008 дебютував у складі армійців у виїзному матчі 7-го туру з «Променем-Енергією». 11 травня того ж року в своєму першому матчі в основному складі армійського клубу в домашньому поєдинку 10-го туру з «Хімками» Алан забив свій перший гол і віддав дві гольові передачі.

17 травня вперше зіграв в Кубку Росії , вийшовши на заміну на 61 хвилині фіналу сезону 2007/2008, коли його команда програвала з рахунком 0:1. Виграний серії пенальті кубок став першим серйозним трофеєм у кар'єрі гравця. 12 липня 2008 Алан Дзагоєв став одним з героїв матчу 13-го туру чемпіонату Росії з «Спартаком» (1-5), віддавши три гольові передачі. У матчі 22-туру чемпіонату Росії Алан Дзагоєв оформив перший дубль у ворота «Зеніта» (1:3).

У червні 2009 року з'явилися повідомлення про те, що Дзагоєв, при Зіко, нового тренера ЦСКА, що осів в резервах, відмовляється продовжити контракт з клубом. У зв'язку з цим стала публікуватися інформація про те, що в півзахисника зацікавлені англійські клуби - «Челсі», «Ліверпуль» і «Тоттенхем». Сам Дзагоєв спростував всі чутки, заявивши, що не збирається залишати ЦСКА.

У Чемпіонаті Росії з футболу 2010 року нечасто потрапляв в стартовий склад ЦСКА, проте в 24 матчах зумів забити 6 голів і віддати 6 гольових передач (у середньому - корисне результативна дія в кожному другому матчі).

Єврокубки

У єврокубках Дзагоєв дебютував 18 вересня 2008 року в матчі 1-го раунду Кубка УЄФА проти хорватського клубу «Славен Бєлупо». У матчі групового етапу Кубка УЄФА проти «Депортиво» Алан Дзагоєв відкрив свій рахунок голам у єврокубках, оформивши дубль, що дозволило його клубу виграти 3:0. У розіграші Ліги чемпіонів УЄФА 2009/2010 Алан забив 3 голи - в іграх з «Вольфсбургом», «Бешикташем» і «Манчестер Юнайтед». У розіграші Ліги Європи УЄФА 2010/2011 Алан забив 2 голи в матчі з «Лозанною» і «Спартою».

Збірна

29 вересня Алан Дзагоєв отримав перший виклик у національну збірну. 11 жовтня 2008, вийшовши на заміну замість Рената Янбаєва, дебютував у складі збірної в гостьовому матчі в Дортмунді проти Німеччини, де, проштовхнувши м'яч між ніг воротаря Рене Адлера, мав шанс забити гол, але потрапив у штангу. Алан вийшов на поле й у наступному матчі проти Фінляндії, замінивши Андрія Аршавіна на 92-й хвилині і встиг зіграти 10 секунд до фінального свистка. У матчі проти Азербайджану 28 березня 2009 також вийшов на заміну, став одним з учасників гольовий атаки Костянтина Зирянова. В основі збірної Дзагоєв дебютував вже у відповідь грі з командою Азербайджану - в Баку, 14 жовтня 2009 року. У парі з Аршавіним він склав тандем нападу збірної Росії, і вже на початку матчу після удару Алана Андрій добив м'яч у сітку воріт супротивника. Після цього Алан активізувався і став одним з найпомітніших у складі росіян - вже у другому таймі він же заробив пенальті, який, проте, не зумів реалізувати Сергій Ігнашевич. 8 жовтня 2010 Алан вперше забив за збірну Росії. Це трапилося в матчі з Ірландією.