Тоні Драго біографія, фото, розповіді - мальтійський професійний гравець у снукер і пул
День народження 22 вересня 1965

мальтійський професійний гравець у снукер і пул

Юніорська кар'єра

Вік Харріс, професійний гравець і людина, що відкрив талант Стіва Девіса, виявився першим, хто помітив талант юного Драго, коли той переміг на національному любительському чемпіонаті. Слідом за цим успіхом на іншому аматорському турнірі - чемпіонаті світу - мальтієць зробив рекордний брейк у 132 очки. Хоча на тому змаганні він дійшов тільки до чвертьфіналу, в сукупності ці два виступи дали право потрапити йому в мейн-тур на наступний рік. Драго не був першим професійним снукерістом з Мальти - в 1983 Стать Міфсуд також грав у мейн-турі, але не досяг серйозних результатів і вже через рік повернувся на аматорський рівень.

Початок і пік кар'єри

У своєму першому сезоні в ранзі професіонала Тоні Драго зумів дійти до 1 / 8 фіналу на Гран-прі і до 1 / 16 на чемпіонаті Великобританії. Незважаючи на порівняно невдалі виступи на інших турнірах, він зайняв 37 позицію в світовому рейтингу. Наступний сезон був майже таким же, але чвертьфінал на чемпіонаті Британії дозволив Драго увійти в Tоп-32. А найкращим досягненням мальтійця в сезоні 1987/88 став чвертьфінал чемпіонат світу. Тоді він переміг екс-чемпіонів турніру: Алекса Хіггінса і Денніса Тейлора, перш ніж поступився майбутньому переможцю - Стіву Девісу. Завдяки цьому і виходу в 1 / 8 фіналу на Гран-прі, Тоні піднявся до 20 місця. Варто відзначити ще одне досягнення Драго - в тому році він встановив рекорд, вигравши у Денні Фаулера партію за три хвилини - наочний показник швидкості його гри.

Проте після цього стався провальний сезон 1988/89, в якому він лише кілька разів доходив до 1 / 16 фіналу рейтингових змагань. Як результат - його рейтинг впав до 30-го.

Мабуть, п'ятий за рахунком сезон (1989/90) став свого роду «стабілізуючим» для Тоні, причому на досить великий термін - 9 років. Протягом цього періоду він був постійним учасником основних стадій всіх турнірів. Тоді ж до Драго прийшли самі запам'ятовуються і значущі перемоги не тільки в його кар'єрі, а й в історії всього сучасного снукера. Одним з таких матчів став поєдинок чемпіонату Великобританії 1996 року проти Джона Хіггінса - тоді «Торнадо» зробив найшвидший сотенний брейк за всю історію снукера (3 хвилини 31 секунда). А в 1992 році мальтієць зробив найшвидший розгром у матчі до 5 перемог (34 хвилини) - подія відбулася на міні-рейтинговому турнірі Strachan Challenge. Суперником Драго з того матчу був Шон Лонеган. Ще один пам'ятний поєдинок відбувся в 1996 році на чемпіонаті світу, коли Тоні і «Ракета» - Ронні О 'Салліван зіграли матч до 13 перемог за 167 хвилин і 33 секунди. Суперники розіграли 17 фреймів (13:4 на користь О'Саллівана) швидше, ніж за 10 хвилин кожен.

А ось вигравати змагання у Тоні не виходило. Єдиною перемогою на рейтинговому турнірі став виграш Strachan Challenge 1993 року. Хоча Драго цілком міг виграти набагато більше титулів, його характер і те, як він сприймав невдачі, не дозволили йому стати провідним снукерістом того часу. Тим не менше, йому вдалося побувати в кількох фіналах великих турнірів. Найкращим для Драго вийшов фінал у його «домашньому» змаганні, Гран-прі Мальти, коли він і його суперник, Джон Перрот, розіграли контровому партію. Але і там сильнішим виявився Перрот. Серед інших матчів можна виділити фінали того ж Гран-прі Мальти, тільки 1996 року; World Masters 1991-го (тоді за фінал Драго заробив 70 000 фунтів стерлінгів) і International Open 1997 року, коли він програв Стівену Хендрі, 1:9. Найвищого рейтингу Тоні Драго добився у 1998 році, коли займав 10-е місце.