Джонні Дюсбаба: біографія

Джонні Дюсбаба біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст

нідерландський футболіст

Джонні Дюсбаба почав свою футбольну кар'єру в клубі «АДО Ден Хаг» з міста Гаага в 1973 році. У своєму першому сезоні, 18-річний захисник провів 33 матчі в чемпіонаті Нідерландів сезону 1973/1974, а його клуб зайняв 13 місце в чемпіонаті. Гра молодого захисника відразу зацікавила амстердамський «Аякс», в який він перейшов в 1974 році.

Перейшовши в «Аякс» Дюсбаба відразу став гравцем основного складу, провівши 31 матч в сезоні 1974/1975, «Аякс» ж задовольнявся лише третім місцем у турнірній таблиці. Рік по тому «Аякс» так само зайняв третє місце в чемпіонаті. У своєму останньому за «Аякс» сезоні 1976/1977 Дюсбаба провів всі 34 матчі чемпіонату Нідерландів і забив 2 м'ячі, а також став чемпіоном Нідерландів.

У 1977 році Дюсбаба відправився до Бельгії виступати за «Андерлехт». У своєму першому сезоні в чемпіонаті Бельгії сезону 1977/1978 Йохна провів 33 матчі, а «Андерлехт» посів друге місце в чемпіонаті, відставши від чемпіона «Брюгге» на одне очко. У сезоні 1978/1979 Дюсбаба також став срібним призером чемпіонату Бельгії. Сезон 1979/1980 став для Дюсбаби і «Андерлехта» не найвдалішим, клуб посів лише 5 місце в чемпіонаті. В останньому сезоні за «Андерлехт» Дюсбаба провів 17 матчів і став чемпіоном Бельгії сезону 1980/1981. Всього Джонні провів за «Андерлехт» 117 матчів і забив 1 м'яч.

Покинувши клуб Дюсбаба перейшов в інший бельгійський клуб «Стандард», але в ньому провів лише один сезон, провівши у чемпіонаті Бельгії сезону 1981/1982 всього 16 ігор. У 1982 році Дюсбаба повернувся в Нідерланди й став гравцем клуб «НАК Бреда». У «НАКу» Джонні не часто потрапляв в основний склад, провівши в чемпіонаті Нідерландів всього 19 матчів, а його клуб зайняв 17 передостаннє місце в турнірній таблиці, покинув чемпіонат. У сезоні 1983/1984 Дюсбаба виступав разом з клубом у другому нідерландському дивізіоні, проте не чекаючи закінчення сезону Дюсбаба покинув «НАК» і відправився назад до Бельгії, де протягом двох сезонів виступав за клуб «Сінт Ніклас». Свою кар'єру Дюсбаба завершив як гравець другого бельгійського чемпіонату, так в сезоні 1984/1985 «Сінт Ніклас» залишив вищий дивізіон і відправився лігою нижче, в якій Дюсбаба провів 5 матчів.

У національній збірній Нідерландів Дюсбаба дебютував 31 серпня 1977, вийшовши на заміну на 65 хвилині матчу проти збірної Ісландії. Матч завершився перемогою нідерландців з рахунком 4:1. У своєму другому матчі за збірну, проти збірної Північної Ірландії, Джонні так само вийшов на заміну на 50 хвилині, а матч закінчився 1:0 на користь Нідерландів.

Свій перший матч, коли Дюсбаба був включений до складу з перших хвилин, стався 26 жовтня 1976 року в матчі кваліфікаційного турніру до чемпіонату світу 1978 року проти збірної Бельгії, матч завершився перемогою «помаранчевих» (прізвисько збірної Нідерландів) з рахунком 1:0.

Свою останню гру за збірну , Дюсбаба провів 11 жовтня 1978 року в матчі кваліфікаційного турніру до Чемпіонату Європи 1980 року проти Швейцарії, вийшовши на заміну на 20 хвилині. Швейцарці зазнали поразки з рахунком 3:1. Всього Дюсбаба провів 4 матчі за збірну Нідерландів.