Юрій Володимирович Жевнов: біографія

Юрій Володимирович Жевнов біографія, фото, розповіді - білоруський футболіст, воротар збірної Білорусі і футбольного клубу «Зеніт»

білоруський футболіст, воротар збірної Білорусі і футбольного клубу «Зеніт»

Почав грати у футбол в 7 років в ДЮСШ міста Добруш. З 14 років займався в Республіканському училищі олімпійського резерву (Мінськ).

У 1998 році підписав професійний контракт з клубом «БАТЕ». Грав за «МПКЦ-96», «РУОР», «Зміну-БАТЕ», «РШВСМ-Олімпію» (усі - Мінськ). У складі «БАТЕ» ставав чемпіоном Білорусі. У матчі Кубка УЄФА 2004/2005 проти тбіліського «Динамо» забив гол ударом від своїх воріт.

З 2005 по 2010 рік виступав за клуб «Москва», у складі якого дебютував 12 березня 2005 року в матчі з московським «Спартаком», в якому його клуб переміг 2:0. Лише у своєму 3-му матчі за «Москву», проти «Рубіна», Жевнов пропустив м'яч: його ворота на 1-ій доданій хвилині 2-го тайму вразив Томаш Чижек. На наступний рік Жевнов вибув зі складу, поступившись Сергію Козко. З 2007 року Жевнов був гравцем основного складу клубу, в декількох іграх якого виводив «Москву» в якості капітана команди.

23 лютого 2010 підписав чотирирічний контракт з «Зенітом». Дебютував у складі клубу 7 квітня 2010 року в матчі кубка Росії проти товариський «Волги», зберігши свої ворота в недоторканості. 13 липня 2010 вийшов у стартовому складі в матчі 1 / 16 фіналу Кубка Росії 2010-2011 проти «Динамо» (Санкт-Петербург), матч закінчився з рахунком 3:1 на користь «Зеніта». У чемпіонаті країни зіграв матч проти «Ростова», матч закінчився перемогою «Зеніту» з рахунком 3:1. Жевнов пропустив гол з пенальті на 88 хвилині. У ніч з 25 на 26 серпня 2010 дебютував у Лізі Чемпіонів 2010-2011 проти «Осера», замінивши отримав червону картку Малафєєва.

У 2002 році дебютував у національній збірної Білорусії в матчі проти Узбекистану. Виступав також за збірні молодших вікових груп. 2 березня 2010 обраний капітаном національної збірної Білорусії